Xiaomi 12S zná své datum odhalení. Dorazí ve třech verzích a s fotoaparátem Leica

Xiaomi 12 Pro clanek recenze

Společnost Xiaomi rozeslala pozvánky na svoji příští tiskovou konferenci, která obohatí mobilní svět o novou rodinu smartphonů Xiaomi 12S. Tu by dle všeho měly tvořit hned tři nové telefony: Xiaomi 12S, 12S Pro a 12S Ultra. Jejich čínská premiéra se uskuteční příští pondělí 4. července.

Hlavním tahákem řady Xiaomi 12S se má stát fotoaparát – Xiaomi si k jeho vývoji přizvalo legendární značku Leica, jejíž červené logo by se mělo objevit na zádech chystaných novinek. Očekávat můžeme i vyšší výkon, který zabezpečí čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, byť je možné, že jej Xiaomi nasadí pouze do modelů Pro a Ultra. U základního Xiaomi 12S se spekuluje o MediaTeku Dimensity 9000.

Podrobné specifikace zatím neznáme, nicméně výrobce naznačuje, v jakých oblastech mají vynikat. Základ Xiaomi 12S má být špičkovou kompaktní vlajkovou lodí. 12S Pro má definovat nový standard vrcholných modelů. A Xiaomi 12S Ultra bude údajně nastavovat novou úroveň mobilní fotografie.

Xiaomi bude mít zřejmě druhou polovinu letošního roku nabitou. Kromě řady Xiaomi 12S se spekuluje o rodině Xiaomi 12T. Je však možné, že se jedná o totožné řady, jejichž rozdílné pojmenování způsobil šum v únicích.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku