Domů » Bleskovky » Xbox One S už koupíte v ČR: Kolik stojí a čím se liší od původního modelu?

Xbox One S už koupíte v ČR: Kolik stojí a čím se liší od původního modelu?

Microsoft na červnovém veletrhu E3 přestavil herní konzoli Xbox One S, která je menší a lehčí než její předchůdce a navíc disponuje mírně vyšším výkonem. Microsoft si bohužel veškeré technické parametry nechal pro sebe, a tak jsme se pouze dozvěděli, že konzole podporuje 4K video, HDR obraz a je o 40 procent menší. Nyní se však Xbox One S začíná prodávat (i na našem trhu), a tak se můžeme do jejích parametrů ponořit hlouběji.

xboxones

Xbox One S má zcela nový procesor z dílen TSMC, zatímco čipset v Xboxu One zabírá 240 mm2 plochy a je vyroben 28nm technologií, novou konzoli pohání efektivnější 16nm čip, který zabírá o 33 procent menší plochu. Čip je osmijádrový a je nataktován na 1,75 GHz. Grafická jednotka od AMD zvýšila takt z 853 na 914 Mhz a zvýšila se i rychlost ESRAM z 204 na 219 GB/s. Kapacita paměti zůstala 8 GB. Do čipu byl přidán dekodér 4K HEVC, aby dokázal efektivněji streamovat video ve velkém rozlišení; navíc byly přidány algoritmy, které dokáží škálovat herní rendery z Full HD do 4K rozlišení.

xboxones

Vylepšeny byly i výstupy, HDMI se nachází ve verzi 2.0, HDCP pak ve verzi 2.2. Upgradována byla i optická jednotka, která si poradí s BD-UHD disky. Výkon Xboxu One S narostl oproti původnímu Xboxu One o pár procent, jaká je tedy jeho cena?

xbox

Microsoft začíná prodávat Xbox One S s 2 TB vnitřní paměti za cenu 10 699 korun. V ceně je nový bezdrátový ovladač a stojan pro svislou orientaci konzole. Generační obměna Xboxu se má odehrát příští rok, kdy přijde konzole nové generace vyvíjená pod kódovým označením Project Scorpio (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.