Domů » Bleskovky » Project Scorpio: Zbrusu nový Xbox připravený na 4K hry a virtuální realitu přijde příští podzim

Project Scorpio: Zbrusu nový Xbox připravený na 4K hry a virtuální realitu přijde příští podzim

Microsoft včera představil nový Xbox One S, který je spíše tenčím dvojčetem současného Xboxu One, než konzolí nové generace (více informací). V Redmondu nicméně pracují na zbrusu nové konzoli, která přijde příští rok a nabídne vskutku dech beroucí výkon. Microsoft ji prozatím vyvíjí za zavřenými dveřmi s nápisem Project Scorpio.

scorpio-2

Scorpio má nabídnout velmi silný grafický výkon, který pohodlně postačí na podporu hraní her ve virtuální realitě či ve 4K rozlišení. Vyjádřeno čísly – nový Xbox má disponovat grafickým výkonem nad hranicí 6 teraflops, přitom současný Xbox One má výkon zhruba 1,32 teraflops. Pro srovnání s konkurencí – PlayStation 4 má výkon 1,84 teraflops, zatímco chystaný PlayStation 4K bude mít údajně 4,14 teraflops. O grafické řešení se stará společnost AMD.

Project Scorpio tak bude připraven na hraní těch nejlepších titulů, nemusíte mít však strach ani o svoji současnou herní sbírku – bude zachována jak zpětná kompatibilita s hrami (i periferiemi) pro Xbox One.

Xbox - Project Scorpio

Bohužel včerejší představení Projectu Scorpio bylo velmi předčasné, a bylo určeno zejména pro vývojáře her a partnery Microsoftu, kteří budou moci brzy připravovat nové tituly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments