Domů » Bleskovky » Microsoft představil nový Xbox One S: Je menší, lehčí a má nový barevný ovladač

Microsoft představil nový Xbox One S: Je menší, lehčí a má nový barevný ovladač

Microsoft před malou chvílí v rámci herního veletrhu E3 odhalil novou konzoli nazvanou Xbox One S. Nejedná se o přímého nástupce původního Xboxu One, ale spíše o jeho novou variantu. Nový Xbox je o 40 procent menší a přitom má mírně vyšší výkon, který přináší zejména podporu 4K videa a HDR obsahu.

xboxones

Xbox One S oproti svému předchůdci dostal novou barvu, kterou Microsoft nazývá robot white. Přestože je tělo konzole výrazně menší, povedlo se do něj integrovat napájecí zdroj.

Oproti původnímu Xboxu One je také možné novější konzoli stavět vertikálně, a to díky volitelnému stojánku.

Pro snadný přístup byl na čelní stranu konzole přesunut jeden USB port a také se zde nachází infračervená čtečka. Naopak zmizel konektor pro připojení Kinectu, ten se bude nově připojovat přes samostatný adaptér do USB. Microsoft údajně bude tento adaptér nabízet zdarma těm uživatelům, kteří se rozhodnou pro upgrade.

OnTopReplica_2016-06-13_17-32-28

Xbox One S také dostává nový ovladač, který se připojuje skrze Bluetooth, díky čemž jej bude možné připojit bezdrátově k počítači či smartphonu s Windows 10. Nový ovladač si navíc bude moci každý barevně navrhnout v programu Xbox Desing Lab, na výběr bude více než 8 milionů kombinací.

První várka Xboxu One S ve variantě s 2 TB diskem má dorazit na začátku srpna za cenu 399 USD (asi 9 600 korun bez DPH), následovat mají varianty s 1 TB diskem za 349 USD (8 400 korun bez DPH) a s 500 GB diskem za 299 USD (7 200 korun bez DPH). Stojánek pro vertikální postavení pak přijde na 20 dolarů (asi 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).