Domů » Bleskovky » Xbox konečně dostane podporu myši a klávesnice. Microsoft spolupracuje s Razerem

Xbox konečně dostane podporu myši a klávesnice. Microsoft spolupracuje s Razerem

Microsoft už téměř tři roky slibuje, že jeho herní konzole Xbox One dostane podporu pro ovládání her klávesnicí a myší. Tato funkce je stále v plánu a konečně začíná nabírat konkrétnější obrysy. V tomto týdnu se korporátní viceprezident Microsoftu Mike Ybarra pochlubil, že Insideři se této nové funkce dočkají už v následujících týdnech.

Microsoft ladil podporu klávesnice a myši s herní společností Razer, s jejíž příslušenstvím dostanou hráči ten nejlepší herní zážitek včetně světelných efektů Chroma. K Xboxu nicméně půjde připojit prakticky jakoukoliv USB či Bluetooth myš či klávesnici.

Podpora nebude automatická, musí ji do svých her přidat vývojáři, kteří znají své tituly nejlépe a dokáží vyhodnotit, zda podpora myši a klávesnice nepřidá hráčům výhody. Na prvním místě má být optimální a spravedlivý herní zážitek. O partnerství s Razerem bychom se měli dozvědět více  10. listopadu ve streamu Inside Xbox.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *