Domů » Bleskovky » Xbox Companion: Ovládání konzole pomocí Windows Phone

Xbox Companion: Ovládání konzole pomocí Windows Phone

Microsoft už při loňském představení nové mobilní platformy Windows Phone 7 sliboval, že se její uživatelé dočkají úzkého propojení s oblíbenou herní konzolí Xbox 360. Od té doby se kromě několika videí kolem tohoto tématu nic moc nedělo, až do teď. Včera na svém oficiálním blogu oznámila redmondská společnost probíhající práce na nové aplikaci, která majitelům Xboxu 360 umožní ovládat jejich konzoli právě mobilními telefony s operačním systémem Windows Phone.

Xbox Companion App bude dostupná zcela zdarma a její pomocí budou uživatelé schopní vyhledávat hry, filmy, seriály a hudbu na Xbox Live Marketplace, zjišťovat informace o právě přehrávaném obsahu a používat telefon jako dálkový ovladač, tedy např. spouštět multimediální soubory, převíjet a pozastavovat přehrávání videa a hudby, nebo procházet nabídkami konzole. Veškeré reakce by měly být okamžité a neměl by být znát rozdíl v odezvě mezi použitím telefonu nebo dálkového ovladače.

-

Zatím není známo konkrétní datum, kdy by měla být aplikace hotová a uvolněná do Marketplace, nicméně podle Bena Rudolpha, který článek na blogu společnosti publikoval, se tak má stát již velice brzy.

Zdroj: Windows Phone Blog

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).