X Phone s Androidem: První společné dítko Motoroly a Googlu

Magazín Wall Street Journal přišel s velice zajímavou informací; Google spolu s Motorolou konečně spolupracují na vlastním smartphonu. S pracovním názvem „X Phone“ by se tak mohl během příštího roku objevit první telefon, který si Google postaví přímo „ve své stáji“. Navíc by pak měl po příchodu „X Phone“ přijít na řadu i tablet.

Ilustrační obrázek

Ve vedení projektu by pak podle všeho měl být bývalý produktový manažer Google, Lior Ron. Pod ním údajně vzniká zařízení, které se zaměří mimo jiné na kameru s vysokou kvalitou a perfektním fotografickým softwarem. To je něco, čímž se řada Nexus rozhodně neproslavila.

Dalšími zajímavostmi „X Phone“ by pak mělo být využítí ohebného displeje a keramickcých materiálů pro vytvoření šasi telefonu. Není však zatím známo, zda je již konečný design „X Phone“ hotový, nebo zda se na něm bude ještě něco ze zmíněných vlastností měnit.

Google se tak konečně chystá k nástupu vlastní cestou, která se mu po akvizici Motoroly jasně nabízela. Zatím si žádné z referenčních zařízení (pokud nepočítáme Nexus Q) nedělal sám a „X Phone“ (spolu s „X Tabletem“) by se tak mohl a měl stát něčím, čím je pro Apple iPhone/iPad a pro Microsoft Surface.

 Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku