Windows Phone 8 přinesou speciální klávesnici pro psaní palcem

Redaktorům serveru WMPoweruser se dostala do rukou uniklá fotografie zachycující novou softwarovou klávesnici, která se má objevit v očekávaném systému Windows Phone 8. Ta je určena speciálně pro ovládání jednou rukou. Tlačítka jsou proto seskupená a natočená tak, aby se na nich dalo pohodlně psát pouze za použití palce. Vzhledem k tomu, že je na obrázku vidět zařízení HTC 7 Trophy, svítá naděje, že bychom se novinky mohli dočkat i v nadcházející verzi systému s označením 7.8 určené pro první a druhou generaci okenatých smartphonů.

Arc Keyboard, jak se má novinka jmenovat, však nemá být jedinou inovací „osmiček“ v oblasti psaní. V diskuzi pod naší bleskovkou o novinkách ve Windows Phone 8 Marketplace se objevila přání uživatelů, aby systém podporoval také slovenskou klávesnici. Pro ně by mohla být potěšující následující informace. Autor odkazovaného článku se totiž dušuje, že má Apollo přinést také další národní sady znaků. Kromě korejštiny sice žádné konkrétní nezmiňuje, lokalizace klávesnic by ale klidně mohla kopírovat již oznámené rozšíření Marketplace.

Na závěr je třeba dodat tradiční dovětek, že se jedná o zatím nepodložené informace. Zmíněné novinky by nás ale rozhodně potěšily.

Zdroj: WMPoweruser

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku