Domů » Bleskovky » WP8 kompletně extrahovány: „Vaření“ neoficiálních ROM může začít

WP8 kompletně extrahovány: „Vaření“ neoficiálních ROM může začít

Jednomu uživateli ze známého diskuzního fóra Xda-developers se dostal do rukou inženýrský vzorek smartphonu HTC 8X (recenze) s Windows Phone 8. Tento typ zařízení se od běžně prodávaných telefonů liší především odemčeným systémem a možností využívat speciální, jinak nedostupné vývojářské nástroje.

 

Pro zkušeného šťourala pak už nebyl problém extrahovat z telefonu kompletní softwarovou výbavu včetně samotného systému, kterou plánuje rozšířit také mezi další „kuchaře“ shromážděné kolem fóra Xda–developers.com. Dá se tedy očekávat, že bychom se podobně jako v minulosti mohli dočkat speciálních ROM s Windows Phone 8 pro telefony, které se tohoto systému oficiální cestou nedočkají. Vyloučena není ani podpora dnes už legendárního HTC HD2.

Zdroje: WPCentral, XDA Developers

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Jakub Karásek

  Presne na tuhle zpravu jsem cekal. Verim, ze muj Titan jeste do stareho zeleza nepatri

 2. Jsem take zvedav jesli moje HD2 bude mit WP8 :)

  To by byl narez.

 3. Ja by som bol opatrný ku custom rom WP8 bude dlhá cesta rozhodne na HD2 nepobeží ,WP8 je veľmi úzko prepojená s hardvare citácia – šifrovací čip se standartem TPM 2.0, který bude součástí základní desky. Při bootování TPM čip nejprve ověří správnost hardwaru i softwaru a následně povolí start samotného systému. Standart TPM tedy poslouží jako hardwarový základ pro šifrování obsahující generátor numerických znaků a dešifrovacího klíče o délce 2048 bitů. Kromě toho TPM čip disponuje vlastní pamětí s přístupovými kódy a dešifrovacími klíčy, která bude sloužit pouze pro čtení a nepůjde nijak přepisovat.

 4. PS: podľa mňa bude custom rom možná len na zariadeniach ktoré boli vyrobené pre WP8

 5. Dano (neregistrovaný)

  S HD2 neratam,ale taka dobre uvarena ROM pre niektore WP8 zariadenie by mohla skvelo doladit system…

 6. Tak to som zvedavy co za funkcie pridaju

 7. DQF (neregistrovaný)

  Ale samozřejmě, že se objeví časem custom ROM s WP8, chce to jen čas. Tvrzení, že WP8 nelze používat na starší zařízení je jen marketingový tah jak z lidí vytáhnout peníze…

 8. Já si myslím, že je to otázka času a dočkáme se i WP8 na HD2. To byl jediný nesmrtelný telefon, škoda, že ten můj to nevěděl….

 9. Bude-li to fungovat i na starších zařízeních, tak jupí a není důvod dělat „upgrade“ z Omnia7 na něco novějšího.

 10. xxx (neregistrovaný)

  Jestli se to podaří obstojně rozchodit na HTC HD2, bude to neskutečný výsměch majitelům Lumie 900…

 11. Nebyl bych zas tak optimistický. Jak zmiňoval JK001.. Další věc, WP8 používají nové jádro a může být problém s ovladači pro starší zařízení – např. již dnes na WP7 pro HD2 není stav úplně ideální…

 12. HD2 s WP8 by bylo luxusní! :D

 13. Tak jestli se jim to podari kvalitne rozbehat na Lumii, tak bude mit Nokia i Microsoft z ostudy kabat!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).