TOPlist

Word Lens: Slovník, který překládá v reálném čase skrze čočku fotoaparátu (videopohled)

Před několika dny se v App Store objevila velmi zajímavá aplikace Word Lens, která spadá do skupiny programů rozšířené reality. Jedná se o slovník, který v reálném čase překládá text ze záběru fotoaparátu. Samotná aplikace je zdarma, slovníky si pak musíte dokoupit. Překlad funguje velice dobře a čím větší text v hledáčku zaměříte, tím větší je šance na úspěch. Word Lens je nyní dostupný pouze pro iPhone, ale vývojáři slibují, že časem zamíří přidají podporu i pro další platformy.

Po spuštění aplikace stačí jen zamířit na požadovaný text a program se pustí do práce. V základní verzi jsou ale jeho možnosti omezené a text v hledáčku program pouze zrcadlově přepisuje nebo vymazává, podle toho co si nastavíte v konfiguraci. Přímo z programu lze ale dokoupit slovníky, zatím jsou dostupné pouze dva – první překládá ze španělštiny do angličtiny a druhý naopak. Cena jednoho je 3,99 EUR, tedy zhruba 100 Kč. Do budoucna by měly být dostupné i další slovníky a autoři slibují i podporu dalších platforem (Android, Windows Phone 7, BlackBerry a webOS). Word Lens se hodí spíše pro překlady větších nadpisů nebo informačních tabulí, s drobným textem v článcích si příliš neporadí, ale to ani není účelem aplikace. Ideálně se hodí třeba pro turistu, který přicestoval do cizí země a nezná tamní jazyk; v takovém případě Word Lens dokáže pomoci právě s překladem nejrůznějších informačních tabulí a nápisů a s příchodem dalších jazyků se využití značně rozšíří.

Další informace o Word Lens naleznete na oficiálních stránkách,  stahovat můžete přímo skrze App Store. Za shlédnutí stojí také krátká prezentace aplikace přímo do výrobce.

- -
Takto Word Lens funguje

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku