Domů » Bleskovky » Word Lens: Slovník, který překládá skrze fotoaparát, nově s podporou ruštiny

Word Lens: Slovník, který překládá skrze fotoaparát, nově s podporou ruštiny

Word Lens je slovník s prvky rozšířené reality, který k překládání využívá objektivu fotoaparátu. Jednoduše stačí namířit na požadované slovo a aplikace vám jej v reálném čase přeloží, tedy za předpokladu, že výraz rozpozná a má jej v databázi. Recenzi této inteligentní aplikace jsme vám přinesli už v minulosti, od té doby ale autoři odvedli velký kus práce a především přidali nové slovníky.

Původní verze podporovala pouze překlad z angličtiny do španělštiny, postupem času přibyla podpora pro francouzštinu, italštinu, portugalštinu, němčinu a s poslední aktualizací, která byla uvolněna při příležitosti konání Zimních olympijských her v Soči, je k dispozici také ruština.

V případě Androidu stojí plná verze aplikace 99 Kč, ale máte v ní pouze jeden slovník. Další je opět nutné za stejné peníze dokoupit přímo v aplikaci, což je trochu omezující a finančně náročné. Naštěstí je k dispozici i demo verze. Pro iOS je aplikace zdarma, avšak pouze s demo slovníkem a další je opět nutné dokoupit přímo z aplikace.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Android: 99 Kč (obsahuje 1 slovník), iOS: zdarma, ale pouze s demo slovníkem

Word Lens tedy skrze fotoapar umí překládat mezi těmito jazyky

  • Angličtina ⇆ Ruština
  • Angličtina ⇆ Španělština
  • Angličtina ⇆ Francouzština
  • Angličtina ⇆ Italština
  • Angličtina ⇆ Němčina
  • Angličtina ⇆ Portugalština

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments