Withings má novou osobní váhu. Všechny její funkce dostanete pouze s předplatným

Health Mate 4

Withings vnímáme především jako značku hybridních hodinek s ručičkami a displejem, ovšem v portfoliu výrobce se nachází i spousta zdravotnických zařízení – teploměry, tlakoměry nebo osobní váhy. Na veletrhu IFA ukázal právě novou osobní váhu a společně s ní službu Health+, jejímž prostřednictvím chce uživatele přimět připlácet si za podrobnější statistiky o jejich zdraví.

Withings Body Comp

Novinka nazvaná Body Comp pochopitelně neumí pouze měřit hmotnost, ale díky spoustě senzorů a exkluzivních algoritmů opatřených vlastními patenty dokáže podrobně vyhodnotit spoustu biomarkerů. V jejích schopnostech je určování složení celého těla – hmotnost a procentuální zastoupení svalové hmoty, tuku (včetně viscerálního okolo orgánů), vody nebo kostní hmoty.

withings body comp vaha

Váha také umí poskytovat kardiovaskulární hodnocení na základě měření srdeční frekvence ve stoje nebo počítat vaskulární věk na základě rychlostí pulzních vln. Nechybí ani hodnocení zdraví nervů, a to na základě skóre vypočítaného z elektrochemické vodivosti kůže na chodidlech. Withings tvrdí, že jde o první produkt na světě, který umí všechno výše uvedené zároveň.

Health Mate 7

Withings Health+

S váhou se pojí i nová služba Health+, která má v doprovodné aplikaci Health Mate sdružující všechny produkty Withings odemknout dodatečné funkce (například podrobnější zdravotní přehled a šestitýdenní programy pro budování návyků, které pomohou uživateli zlepšit zdravotní stav). Do Health+ bude možné zaznamenávat náladu, jídelníček nebo informace o spánku, na základě čehož služba vytvoří nejen denní plány cvičení, ale také navrhne dietu.

Health Mate 2

Služba Health+ je zatím navržena pouze pro váhu Body Comp, avšak Francouzi do ní budou nepochybně chtít zahrnout i své ostatní produkty.

Ceny a dostupnost

Withings Body Comp půjde do prodeje 4. října v černé a bílé barvě za 210 eur (asi 5 200 korun s DPH). V ceně je zahrnuto 12měsíční předplatné služby Health+, přičemž samostatnou cenu předplatného zatím firma neprozradila.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku