Domů » Recenze » WinX DVD Ripper: jak na pohodlné ripování DVD pro sledování na smartphonu a tabletu

WinX DVD Ripper: jak na pohodlné ripování DVD pro sledování na smartphonu a tabletu

S technologickým pokrokem a zrychlujícím se internetem je naše potřeba využívat fyzická média čím dál tím nižší. To ovšem neznamená, že by CD a DVD byla jen reliktem minulosti – své o tom ví například majitelé starších aut či čerství absolventi univerzit. Jsou zkrátka situace, kdy se vypalování dat na fyzická média nevyhnete, a proto je důležité mít odpovídající software.

V naší recenzi jsme se podívali na WinX DVD Ripper, který slibuje nejen klasické vypalování DVD, ale také konverzi na moderní typy úložišť. Co vše WinX DVD Ripper Platinum umí? Je stále platný i v dnešní době? A vyplatí se do něj investovat? Nejen na tyto otázky odpoví naše recenze. A pozor – nyní navíc běží speciální akce, v rámci které můžete aplikaci získat zcela zdarma.

Vypaluj a ripuj, co ti síly stačí

Jednou z hlavních předností WinX DVD Ripper Platinum je bezesporu jeho rychlost. Pro všechny, kteří neradi čekají na vypálení, disponuje software rychlou hardwarovou akcelerací, která využije výkon i takových procesorů, jakými jsou Intel Core i5 a i7, nebo grafických karet typu GeForce GTX 1080 Ti. Díky tomu může být až 32x rychlejší, než je standardní rychlost. V praxi to znamená, že vypálení běžného filmu trvá jen okolo 5 minut.

WinXRipper 1
WinX DVD RIpper je přehledný, ale graficky zastaralý

Další užitečnou funkcí je konverze mezi různými formáty. Z DVD formátu tak můžete váš oblíbený film změnit na AVI (DivX/Xvid), MP4, H.264, HEVC, MPEG, WMV, AVC, TS/MTS/M2TS nebo MOV. Společně se změnou formátu lze také film uzpůsobit pro přehrávání na iPhonu, iPadu, Apple TV či Xboxu. Pakliže máte bohatou kolekci filmů na DVD, tyto rozsáhlé možnosti jistě oceníte.

Konvertování, které je užitečné

Kopírování a konverze zahrnuje také klonování DVD do obrazu ISO, případně kopírování obsahu DVD do formátu MPEG2 v bezztrátovém video přenosu s podporou 5.1 kanálového zvuku AC3/DTS Dolby audio. Během našeho testovacího vypalování zabrala podobná akce okolo 10 minut, přičemž nutno podotknout, že náš testovací hardware nepatřil mezi nejnovější kusy. Na rychlejším stroji by se čas měl zkrátit až o polovinu.

How to Rip DVD with WinX DVD Ripper Platinum [OFFICIAL INTRO]

Záloha filmů se hodí především proto, abyste o svou pracně vytvořenou kolekci filmů časem nepřišli. Je přitom lhostejné, zda je tato kolekce originální, či se v ní nachází také několik podomácku vyrobených kousků – WinX DVD Ripper Platinum si poradí i s nimi. Velikou výhodou je speciální mechanismus, který při záloze dokáže opravovat do určité míry také data, která se nachází na fyzicky poškozených discích.

WinX DVD Ripper si poradí s i poškozenými disky

Specialitou je pak možnost zbavovat filmy regionálních zámků, či cizojazyčným snímkům měnit jazyk a přidávat titulky. A pokud potřebujete do samotného filmu nějak zasáhnout, máte k dispozici jednoduchý editor videa, kde můžete třeba oříznout obraz nebo rovnou seskládat několik videí za sebe.

WinXRipper 2
S češtinou bohužel nepočítejte

I když to vypadá, že WinX DVD Ripper Platinum má jen samá pozitiva, některé věci vytknout zkrátka musím. Mezi největší výtku patří absence české lokalizace. Ačkoli je obsluha softwaru poměrně jednoduchá a přehledná, odborné termíny nemusí být pro někoho, kdo příliš neholduje angličtině a nevypaluje příliš často, srozumitelné.

WinXRipper 3
Lepší program pro vypalování a konverzi (ripování) DVD jen tak nenajdete

Druhá výtka jde na vrub grafickému zpracování. To bohužel vypadá notně zastarale a rozhodně by sneslo nějakou tu aktualizaci. Útěchou budiž alespoň doživotní licence, kterou získáte za 30 dolarů (cca 700 korun) v akci, nebo též za 50 dolarů (cca 1 200 korun), pokud software nakoupíte mimo ni. WinX DVD Ripper Platinum je dostupný pro počítače s operačním systémem Windows 10.

Jak získat licenci zdarma? Akce běží do 10. října

Trial verzi nástroje WinX DVD Ripper si můžete stáhnout zde. Tato verze vám dovolí konvertovat DVD po dobu sedmi dní. Do 10. října navíc autoři aplikace spustili speciální akci, v rámci které můžete získat licenční klíč pro plnou verzi zcela zdarma – stačí pouze na této stránce zadat platnou e-mailovou adresu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Vůbec si neumím představit důvod, který by mě přivedl k ripování a sledování DéVéDé s jeho příšerným rozlišením 720×576 bodů ve standardu PAL, resp. 720×480 bodů ve standardu NTSC, v roce 2019. Leda snad něco z archivu České televize, která tento formát stále nepochopitelně šíří u „dobrých knihkupců“. Nejedná se o předčasný apríl??? :-P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).