Domů » Bleskovky » WindUp: Snapchat má dalšího konkurenta, tentokráte z dílen Microsoft Research

WindUp: Snapchat má dalšího konkurenta, tentokráte z dílen Microsoft Research

U nás Snapchat nedosáhl zdaleka takové popularity jako v USA, kde je počet aktivních uživatelů této služby odhadován na 50 milionů. Na principu zasílání fotografií, které se po přečtení okamžitě smažou, se aktuálně přiživuje (i když údajně nepříliš úspěšně) Facebookaplikací Slingshot, svého zástupce do této kategorie komunikace přidává i Microsoft.

  

WindUp pro Windows Phone prozatím slouží především pro potřeby Microsoft Research k výzkumným účelům s cílem zjistit, jak lidé vytvářejí a sdílí obsah. Aplikace umožňuje zasílání nejen obrázků, ale rovněž krátkých videosekvencí, audio záznamů nebo textových zpráv. Odesílatel takové zprávy může zvolit omezení pro zobrazení zprávy, buď časové, nebo limitované počtem možných zobrazení. I když jsou možnosti aplikace zajímavé, je zřejmé, že pokud se dostane do ostrého nasazení, bude podobně jako Facebook Slingshot již v počátcích odsouzena k neúspěchu, obzvláště pak pokud zůstane omezená na jednu platformu.

  

Mnohem větší smysl by dávalo zakomponování některých omezujících možností pro zobrazení zprávy do již zavedených komunikátorů jako Facebook Messenger, WhatsApp nebo Skype. Pokud si ale přesto chcete WindUp vyzkoušet, můžete tak učinit kliknutím na následující odkaz, předtím je ale zapotřebí změnit region telefonu na americký.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nemusí to být nutně US region, stačí UK a mělo by to fungovat i na FR a DE regionu.

  2. Zbytečná věc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).