Domů » Bleskovky » Windows Threshold se umí rychle aktualizovat stiskem tlačítka

Windows Threshold se umí rychle aktualizovat stiskem tlačítka

Inženýři v Microsoftu úpěnlivě pracují na nové verzi Windows, která by měla světlo světa spatřit už na konci září v rámci technologické zkušební verze. S blížícím se termínem odhalení se tak logicky stupňuje nejen očekávání nadšenců, ale i počet uniklých informací.

Dnešní příspěvek má na starosti server Neowin, jehož zdroj uvnitř Microsoftu odhalil přítomnost speciálního tlačítka, které uživateli umožnňuje jedním kliknutím spustit rychlou aktualizaci Windows na novější sestavení. Přitom se ale nepřeinstalovává celý systém, ale jen jeho relevantní část.

Zmíněný princip může trochu připomínat známou funkci Windows Update, v tomto případě by se ale podobným způsobem mohly provádět i významné aktualizace typu Windows 8.1, které dosud vyžadovaly znatelnou dávku času i uživatelské pozornosti.

Závěrem je nutno dodat, že zatím není jisté, jestli se toto „kouzelné tlačítko“ objeví i ve veřejných verzích Windows Threshold. Údajně je ale jeho funkce zapuštěná hluboko do systému, takže by nemusela zůstat jen výsadou inženýrů v Redmondu.

Miroslav Havlíček

23 komentářů

 1. Tomáš Slavíček

  O každé nové verzi Windows se tvrdí, že pro instalaci aktualizací je nebude potřeba restartovat :)

  • Dá se říct, že už to tak skoro funguje ve W8.1 – restartovat kvůli aktualizaci jsem musel jednou za poslední 3 – 4 měsíce (což je pro mě pod hranicí nepohodlí), a o ostatních proběhlých aktualizacích vím jen proto, že se občas kouknu do Windows Update.

  • Po 20 letech se windows NT zvladnou aktualizovat skoro bez restartu? Pokrok se neda zastavit, jen pribrzdit :-D

  • tomas slavicek: nj, on MS ma s updaty obecne docela potiz – napr. problem s updatem na 8.1, nedavny update zpusobujici BSOD apod. Nicmene uz se to dost lepsi:). Tak s Win 11 uz to bude ok:).

  • JJ, poslední update s BSOD neudelal uzivatelum moc radost, spise elke trapeni.To, ze jsou W8.1 stabilnejsi nez W7 (psano v jinem topicu zde) snad nemůže nikdo myslet vazne.Pro tu „skvelost“ jsem ze všech novych stroju nejen doma, ale i v praci 8.1 shodil na Windows 7.

   8.1 jsou takovy kockopes a paskvil, obcasne problémy a ne/funkcnost, která je od pocatku doprovazi toho je důkazem.Snad W9 opet napravi reputaci Windows.

  • Vojta (neregistrovaný)

   HTCJIRKA: Microsoft snad vzal za svý, že každá druhá verze musí být špatná :)

  • Skoro to tak vypadá, je to jak na houpačče.Problém bude až bude každá verze špatná nebo horší..

  • lerion (neregistrovaný)

   htcjirka: „8.1 jsou takovy kockopes a paskvil, obcasne problémy a ne/funkcnost, která je od pocatku doprovazi toho je důkazem“

   Povím ti to, co ty říkáš lidem, kteří si stěžují na WP8 – Já žádný problém nemám. Win 8.1 fungují bezvadně a bez problémů. Už bych na zastaralé Win 7 zpět nešel.

  • Tu taktiež. Win8 (teraz už 8.1) mám od prvého dňa, ako sa dal stiahnuť za akciových 29 eur a doteraz som nemal JEDINÝ problém. A rovnako by som sa na Win7 nevrátil.

  • Zo mňa nadšenie nie že nevyprchalo, ale každý deň ma Win8.1 uisťuje, že to je dobrý, stabilný a vyladený systém.

  • Pro me je vyladenejsim a lepe se uzivajicicim Windows 7.Nejednou jsem zkusil navrat, když vysla nejaka vetsi aktualizace, ale WIN8.1 uz na tom lepe nebudou.Takze uvidíme jak Win9.

  • Aaron: jistě, restartovat OS 1x za 3-4 měsíce možná není pokrok, ale já jako uživatel jsem velmi spokojen. Už mi není 19, abych se těšil na každou údržbu a instalaci apod. Např Android musím i bez aktualizací restartovat aspoň 1x za 2 týdny, což už mě trochu obtěžuje.

  • Já nikdy nadšen z Windows 8 nebyl, od prvé chvíle s W8 jsem poznal, že je to paskvil, a že je potřeba setrvat na „dokonalých“ W7, dokud nevyjde W9, který snad bude lepším. Dle prvních screenů a informací to tak i vypadá. Kdyby dal MS projednou uživateli možnost volby, dopadlo by to s W8 daleko lépe.

  • Ano, stacilo dat volbu Metro ano/ne.

  • Alespoň pro jednou se shodneme :)

  • Hapy (neregistrovaný)

   mě se líbí, že i ve Windows 9 tam to metro jakoby pořád bude, ale nevím jestli to bude automaticky nebo ručně, ale je to udělané do stylu W7. Metro aplikace v oknech a metro start screen v nabídce start, což je hodně dobrý nápad a myslím, že se povedl.

   A na tablety to bude asi pořád podobně jako je to dneska. :)

 2. Udelat si tlacitko pro spusteni aktualizace preci neni zadna prelomova inovace. Nechapu, ze kvuli takovym blbostem pisete clanek.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Tlačítko a nové aktualizování, kdy se aktualizuje pouze aktualizovaná část systému a ne úplně celý systém.

  • Aktualizovat se snad musi vzdy jen dotcena cast. Neumim si predstavit jak by se mel aktualizovat „cely“ system :-)

  • Taky jsem to moc nepobral z toho textu.

  • animexx (neregistrovaný)

   Mozno, ze pojde o zmenu filozofie. Teraz vyjde niekolko aktualizacii mesačne (co robí Windows v očiach uzivatelov deravy), po novom vyjde „nové zostavenie“ s prip. doplnenim o výpis zmien. Podobne ako teraz na WP, až na to, ze to bude bezat na pozadi.

 3. sat.an (neregistrovaný)

  Asi jsem dinosaurus, ale nemám rád, když se mi něco stahuje do počítače, aniž bych o tom věděl. Z téhož důvodu mám aktualizace (win7) vypnuté, jen mi vyskakuje hláška o aktualizacích.

  Možná jsem paranoidní (neznamená to, že po mě nejdou) ale výše zmíněná aktualizace s BSOD mi potvrzuje, že až tak paranoidní nejsem…

 4. Současný stav „wintelu“ na trhu je smutný, mizerné W8 s mizerným Atom SoC (už aspoň není tristní…) má k funkčnímu tabletu daleko, tak jako k desktopu.

  Uvidíme, co přinese W9 a Broadwell, snad to bude konečně i tabletí OS s kloudným HW za rozumnou cenu (tedy ne za 20k+).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).