Windows Threshold nabídnou virtuální plochy a zbaví se nabídky šém (spekulace)

Příští verze Windows by měla být mnohem počítačovější než současné hybridní řešení pro počítače i tablety. Vyplývá to ze změn, které jsme již viděli, jako je návrat nabídky Start nebo práce s moderními aplikacemi v oknech; a také z informací, které aktuálně kolují internetem.  

  

Podle zdrojů serveru Neowin, jejichž autentičnost potvrzuje i analytička Mary Jo Foley, bude do systému Windows přidána podpora pro virtuální plochy, podobně jako to například umí většina Linuxových distribucí nebo systém Mac OS X. Nebude tak nutné používat aplikace třetích stran, pro jejich přepínání se má v prostředí desktopu objevit zvláštní tlačítko a přibýt klávesové zkratky.

  
Dosud bylo nutné pro práci na virtuálních plochách ve Windows používat aplikace třetích stran

Druhá změna se týká nabídky šém, tedy vysouvacího menu z pravé části obrazovky, které obsahuje tlačítko pro návrat na nabídku Start a tlačítka pro hledání, sdílení, přístupu k seznamu zařízení a k nastavení. Tato nabídka má být nově blíže k moderním aplikacím, vzhledem k tomu, že s nimi bude možné pracovat v okně; spekuluje se o umístění nabídky šem do horní lišty okna vedle tlačítek pro jeho minimalizování, maximalizování a zavření.

 

Podle serveru WinBeta má k této změně dojít jen u nedotykových zařízení, podle zdrojů Mary Jo Foley se bude týkat všech zařízení s Windows včetně tabletů, přičemž vývojáři budou muset do svých aplikací přidat tlačítko pro sdílení, které nemá být součástí nového šému. Jaké řešení Microsoft nakonec zvolí, bychom se měli dozvědět již na podzim letošního roku, kdy má být vypuštěno veřejné preview systému Windows Threshold.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku