Domů » Bleskovky » Windows Store už není jen pro tabletové hříčky: Univerzální Rise of Tomb Raider má velikost 26 GB a neskutečné požadavky

Windows Store už není jen pro tabletové hříčky: Univerzální Rise of Tomb Raider má velikost 26 GB a neskutečné požadavky

V obchodech aplikací pro mobilní platformy se doslova dveře netrhnou, každý den jsou z nich nakupovány a stahovány tisíce titulů a ekosystémy kolem systémů Android, iOS a Windows Phone jednoduše fungují. Microsoft a Apple se tento koncept rozhodli rozšířit i na své desktopové systémy, avšak centralizované obchody aplikací na desktopu nepřijali ani uživatelé, ani vývojáři.

winodwsstore

Windows Store nicméně s příchodem Windows 10 zažívá malé znovuzrození, podle prosincových statistik Microsoftu jeho návštěvnost roste a od července loňského roku zaznamenal 2,5 miliardy návštěv (více informací). Bezesporu největším problémem Windows Store byl malý počet aplikací, přičemž těch skutečně kvalitních bylo jako šafránu. Na konci loňského roku se pár zajímavých titulů objevilo, avšak stále se jednalo spíše o tabletové hříčky do křesla obývacího pokoje. Možná se ale začíná blýskat na lepší časy a díky novým nástrojům Microsoftu pro převod aplikací z iOS, desktopu či webu do univerzální formy se začne Store plnit „velkými“ tituly.

První vlaštovkou by mohla být například právě vydaná hra Rise of Tomb Raider. Ač se jedná o univerzální aplikaci, má hardwarové požadavky (i cenu) na úrovni počítačových či konzolových her. Minimum je slušný procesor (Intel Core i3 či AMD Phenom II X4), 6 GB RAM, grafická karta se 2GB pamětí a 35 GB prostoru na úložišti; na Windows Store má hra velmi nadstandardní velikost 26 GB. Vysoké hardwarové požadavky mají být nicméně oprávněné, po vizuální stránce se má jednat o naprostou špičku.

Rise of the Tomb Raider: Discover the Legend Within

Díky tomu, že se jedná o univerzální Windows aplikaci, je její instalace otázkou jednoho kliknutí a v budoucnu nebudou problémy s jejím odstraněním či znovu nainstalováním, neboť nijak nezařádí systémový registr či různá místa na disku. Kromě toho podporuje platformu Xbox Live, takže je možné sbírat herní úspěchy, natáčet herní videa a užívat si další funkce spojené s Xbox aplikací pro Windows 10.

Jsme zvědaví, zda se Microsoftu podaří přimět vývojáře aplikací a her k distribuci „áčkových“ her a aplikací skrze vlastní obchod aplikací. Hra Rise of Tomb Raider ve Windows Store stojí 1 650 korun (do 3. února je ve slevě za 1 485 korun), lze ji koupit i na Steamu, ovšem bez podpory Xbox Live.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments