Domů » Bleskovky » Windows Store zaznamenal od vypuštění Windows 10 přes 2,5 miliardy návštěv

Windows Store zaznamenal od vypuštění Windows 10 přes 2,5 miliardy návštěv

Obchod aplikací je součástí Windows již od osmé verze, která přišla na trh před třemi roky, bohužel hned od začátku trpěl nedostatkem zájmu uživatelů i vývojářů aplikací. Microsoft však Windows Store nehází do žita a naopak se jej s Windows 10 snaží tlačit kupředu, jak jen to jde. A zjevně jeho úsilí přináší ovoce, viceprezident Microsoftu Yusuf Mehdi se nyní pochlubil novým milníkem – od 29. července dosud navštívilo obchod aplikací 2,5 miliard uživatelů.

  

Zvýšený zájem má na svědomí několik faktorů, přičemž za zásadní považujeme možnost spouštět aplikace z Windows Store v oknech a nikoliv pouze v celoobrazovkovém režimu. Tím je práce s nimi na počítačích příjemnější neboť mohou běžet bok po boku klasických aplikací pro režim plochy. V číslech se také mohl projevit rostoucí zájem o tablety a konvertibly s Windows na úkor jejich protějšků s Androidem. A konečně, ve Store se pomalu objevují nové univerzální aplikace (nedávno například Pandora, Netflix, AccuWeather, World of Tanks Blitz), na kterých Microsoft buduje svůj ekosystém napříč všemi druhy zařízení.

  

Yusuf Mehdi se také pochlubil úspěšnými čísly z nedávného černého pátku, kdy poprvé ve Windows Store utratilo nějaké peníze celkem 75 procent jeho uživatelů. Nutno podotknout, že se jednalo spíše o drobné, neboť Microsoft v USA rozprodával spousty aplikací, her, hudebních alb a filmů za 10 centů (asi 2,50 Kč). Díky tomu v tomto období vzrostl počet nákupů 29krát. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments