Windows Store zaznamenal od vypuštění Windows 10 přes 2,5 miliardy návštěv

Obchod aplikací je součástí Windows již od osmé verze, která přišla na trh před třemi roky, bohužel hned od začátku trpěl nedostatkem zájmu uživatelů i vývojářů aplikací. Microsoft však Windows Store nehází do žita a naopak se jej s Windows 10 snaží tlačit kupředu, jak jen to jde. A zjevně jeho úsilí přináší ovoce, viceprezident Microsoftu Yusuf Mehdi se nyní pochlubil novým milníkem – od 29. července dosud navštívilo obchod aplikací 2,5 miliard uživatelů.

  

Zvýšený zájem má na svědomí několik faktorů, přičemž za zásadní považujeme možnost spouštět aplikace z Windows Store v oknech a nikoliv pouze v celoobrazovkovém režimu. Tím je práce s nimi na počítačích příjemnější neboť mohou běžet bok po boku klasických aplikací pro režim plochy. V číslech se také mohl projevit rostoucí zájem o tablety a konvertibly s Windows na úkor jejich protějšků s Androidem. A konečně, ve Store se pomalu objevují nové univerzální aplikace (nedávno například Pandora, Netflix, AccuWeather, World of Tanks Blitz), na kterých Microsoft buduje svůj ekosystém napříč všemi druhy zařízení.

  

Yusuf Mehdi se také pochlubil úspěšnými čísly z nedávného černého pátku, kdy poprvé ve Windows Store utratilo nějaké peníze celkem 75 procent jeho uživatelů. Nutno podotknout, že se jednalo spíše o drobné, neboť Microsoft v USA rozprodával spousty aplikací, her, hudebních alb a filmů za 10 centů (asi 2,50 Kč). Díky tomu v tomto období vzrostl počet nákupů 29krát. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Lister0 (neregistrovaný)

  No počet návštěv je sice hezká věc, ale jaká je konverze…Počet stažení je asi tak milionkrát důležitější

  • uni (neregistrovaný)

   No ještě milionkrát je důležitější, stažení čeho, aktualizací které byly dříve v WU?

  • shepii (neregistrovaný)

   Podstatné je hlavně to, že je z počtu návštěv vidět zájem uživatelů o aplikace, což by mohlo nalákat vývojáře k tvorbě univerzálních aplikací.

 2. dtjan (neregistrovaný)

  Asi tak, byla jsem tam přesně jednou, abych zjistil, že tam není naprosto nic co bych mohl potřebovat.

  • petr (neregistrovaný)

   No nevím co používáte za aplikace a jestli pc nebo tel. Je pravda ze pro pc sem tam toho taky moc nehledal ale pro tel tam toho je dost užitečného i pro pc ale zatím jedu na klasických instalacích ale už koukám po apkach na upravu fotek ve storu

  • shepii (neregistrovaný)

   Dtjan: No je vidět, že jsi nejspíš skromný. Z tvé informace je vidět, že to k životu stačí pouze to, co Windows umí v základu a nepotřebuješ doplňovat funkčnost dalšími aplikacemi, což je dobrá zpráva pro Microsoft.

  • Gotys (neregistrovaný)

   Já mám všechno. Včera vyšel World of Tanks Blitz , navíc jako univerzální i pro PC a už mi nechybí nic. Mám i úzce specializované aplikace, užívám si Continue a parádní foťák na 950XL a zářím štěstím. Prostě mám vše a telefon netrpí chybami . A to že nemám 30aplikací od každé a jednu horší než druhou mi vůbec nevadí….

  • dtjan (neregistrovaný)

   Všechny aplikace, které používám jsem měl nainstalované jako desktop verze z Win 7

 3. RadekLaz (neregistrovaný)

  Já jsem tam teda našel vše co potřebuji, ale současná vrze vlastního Storu je děs. Je to nepřehledné, špatně se vyhledává, neustále nabízí nějaký nesmyslný aplikace apod.

 4. Martin Alexandr (neregistrovaný)

  Je to pěkně číslo, ale jedno je počet návštěv , druhe stažených / zakoupených aplikací. Ale je vidět že se to lepší konečně, ještě zlepšit kvalitu některých aplikaci a bude to.

 5. Tade (neregistrovaný)

  Několik aplikací z toho používám. Začínají vycházet univerzální aplikace a to by mohlo pomoci W10M. Další velkou výhodou jsou zakoupené aplikace z WP, které se dají používat i na W10. Oproti W7, které jsem používal do nedávna je W10 příjemná změna a 7 let starému notesu vdechly trochu života. Všechno je rychlejší a kupodivu nemám ani problém s ovladači. Je tu ještě hodně práce, ale tohle považuji za dobrý směr, kterým se MS vydává.

 6. Jarda (neregistrovaný)

  Je pekne, ze tam chodi tolik lidi. Jeste hezci to bude, az tam bude i co stahnout :-D

  Zatim porad drtiva vetsina programu ktere pouzivam lze najit jedine mimo Store.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel