Domů » Bleskovky » Galerie: Takhle bude vypadat obchod s aplikacemi ve Windows Phone 8.1

Galerie: Takhle bude vypadat obchod s aplikacemi ve Windows Phone 8.1

Příští týden bude představena nová verze systému Windows Phone s pořadovým číslem 8.1, již nyní si troufáme tvrdit, že se bude jednat o největší skok v dějinách tohoto systémů. I když se zdálo, že většina novinek již byla odhalena, stále se objevují nové a nové střípky, jako například možnost nastavit si vlastní tapetu na úvodní obrazovku. Nyní se na internetu objevily snímky přepracovaného Windows Phone Store.

 

Již z dřívějších zdrojů víme, že vývojáři aplikací budou moci nově reagovat na uživatelské recenze, podle nových snímků je patrné, že hodnocení mohou udělit i ostatní uživatelé. Po vzoru Windows Store bude možné ohodnotit, zda pro ně byla recenze užitečná či nikoliv, na základě čehož se nejužitečnější recenze dostanou na viditelné místo. Ostatně inspirace Windows Storem je patrná i na ostatních místech, v jednom souhrnném grafu například bude viditelné celkové hodnocení uživatelů podle počtu udělených hvězdiček.

  

Na úvodní obrazovce Windows Phone Store bude nově doporučeno více aplikací a her, než dosavadní jedna a to na základě vaší historie stahování, přibydou nové kategorie aplikací a podobně. Také kontextová nabídka se dočká nových položek, kromě možností sdílení se dočkáme možnosti rychlého přístupu na domácí obrazovku obchodu, přístupu ke kontrole aktualizací vámi nainstalovaných aplikací, odkaz do nastavení obchodu a také do seznamu aktuálně stahovaných aplikací. Aplikace mohou být nově aktualizovány automaticky, pouze však, pokud je telefon připojen k Wi-Fi.

    

Nový Windows Phone Store se tedy vydá cestou lepší přehlednosti, bude inteligentněji doporučovat nové aplikace a zejména nenechá zapadnout užitečné recenze jednotlivých aplikací a her ve své databázi. V podstatě přinese většinu změn, které známe z Windows Store, čímž se tyto dva systémy ještě více sblíží. Doufejme, že na nový Store, potažmo na celý systém Windows Phone 8.1 nebudeme čekat dlouho. Příští středu snad již budeme mít jasno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Barney (neregistrovaný)

  Ukázkové plýtvání místem! :)

  • čo by si tam chcel mať? :D reklamy ? :D

  • Barney (neregistrovaný)

   Tobě to asi hodně myslí…

  • Barmey: Ako vidim ty o tom vies velke vies co ;)

  • Já tam plýtvání místem nikde nevidím.

  • borix (neregistrovaný)

   Po vyjádření Smisekcz mi došlo, proč někteří, co neznají WP usoudily, že se plýtvá místem. Jestli to správně chápu, tak si myslí, že ten screenshot s „baby toy“ je běžný náhled aplikací ve WP store. Tak jen doplním, na androidu je s danou informační hodnotou zobrazeno 5 – 6 aplikací, u WP je to také 6.

 2. EarL (neregistrovaný)

  Souhlasím, uživateli iOS nebo Androidu to přijde jako plýtváním místem, protože u těchto systému vypadá obchod s aplikacemi uplně jinak.

  Tohle je WP a u něj to plýtvání místem není, protože používá dlaždice :-) Jinak to opravdu ukázkové plýtváním místem, ale to je prostě WP …

  • Kde se tam plýtvá místem?

  • borix (neregistrovaný)

   Earl: Předpokládám, že tyhle názory vznikají na základě obrázků a nezkušeností s WP. Popravdě řečeno, pokud porovnám obchody pro WP a androidu, tak plýtvání místem je zhruba stejné. U androidu mi vadí totální nepřehlednost – je to takové splácené a chaotické. U současného store pro WP mi celkem chybí kontola aktualizací (celkově přehled) nainstalovaných aplikací. Jinak obecně řečeno, moc k velkým změnám, co se týká rozložení, nedojde.

  • Jedná se o plýtvání místem ve všech směrech, stačí se kouknout na jakékoli video s recenzí Windows Phone a všichni rozumní toto plýtvání vidí a udeří je do očí.

   WP fan boys mají růžové brýle a nic pochopitelně nevidí.

  • borix (neregistrovaný)

   Smisekcz: Možná by bylo lepší chvilku používat WP a zkusit si něco vyhledat na store. Nedokonalostí má WP store dost, ale že přijdete s takovouhle blobostí :-)

  • Opravdu nemám čas a peníze na to, abych si kupoval a používal něco, co se mi od první chvíle nelíbí. Na základě zhlédnutých a přečtených recenzí a po pár minutách letmé práce s Windows Phone jsem si udělal obrázek.

   Referencí na plýtvání budiž zde uveřejněný jeden ze screenshotů, přesněji tento:

   [odkaz]

   Obrovské náhledy na pouhopouhé dvě hry, u Androidu při stejné příležitosti vidím 6 her se stejnou informační hodnotou (jméno, výrobce, hodnocení, cena, ikonka hry).

   Jak říkám, ne každý to je

  • v poslední větě: …ne každý to je ochoten vidět (ten rozdíl)…

  • borix (neregistrovaný)

   Smisekcz: Ochoten, neochoten. V tomhle konkrétním případě vycházíte vy ze zavádějící myšlenky. Vidíte screenshot, nevíte k čemu a usoudíte, že WP zobrazuje na stránce náhled jen dvou aplikací.. Co k tomu mám dodat, přece jen by to chtělo kritizovat až v ten moment, kdy něco víme :-)

  • Smisekcz: strápňuješ sa tu síce pravidelne, ale dnes sa ti extra darí. Ten odkaz, ktorý sem dávaš, nie je screenshot z ponuky obchodu, je to iba „featured“ stránka (máš to tam mimochodom napísané), kde je každý deň vybraná iba JEDNA aplikácia alebo hra. Vo WP8.1 ich bude očividne viac.

   Nabudúce sa fakt vyjadruj radšej k veciam, ktoré poznáš, lebo to tvoje „plytvanie miestom“ je naozaj poriadna hlúposť.

  • Tak on celý WP je udělaný ta plýtvání místem. Na jednu stranu je to celkem hezký, na druhou stranu je to fakt plýtvání. Když jsem WP měl, tak mi vadilo, jak horní nápis (V tomhle případě Store) vždy zabírá zhruba 1/4 displeje, která by se dala určitě využít líp.

 3. Lukas (neregistrovaný)

  Tal plitvani..jak se to veme nejsem ovce..ale me osobne se pohyblive dlazdice se sjedocenym vzhledem libi a store je tomuto vzhledu přizpůsoben..odobne me se treba nelibk robot kazej pes jina ves…ruzny vzhledy velikosti vidgetu proste salat..a cpu ti to?

  • předpokládám, že to byla reakce na mě. Já to nikomu necpu, jen odpovídám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).