Domů » Bleskovky » Windows Phone Store překonal hranici 120 000 aplikací

Windows Phone Store překonal hranici 120 000 aplikací

Původní nadpis zněl o něco více optimisticky, jelikož některé zahraniční servery publikovaly informaci o tom, že Windows Phone Store překonal metu 150 000 aplikací. To ale není tak úplně pravda. Za mylnou informaci mohlo prohlášení Todda Brixe z Microsoftu, který napsal, že redmondský gigant za poslední rok schválil přes 75 000 nových aplikací pro Windows Phone, čímž se zvojnásobila velikost celé databáze. Právě z této zprávy zahraniční média usoudila, že ve Windows Phone Store je přes 150 000 aplikací.

Tak tomu ale není, protože původní základ nebyl 75 000 aplikací, ale podstatně méně. Ve Windows Phone Store je tedy aktuálně okolo 122  000 aplikací, což ale také není vůbec špatné číslo a dá se očekávat, že se stoupající popularitou systému Windows Phone 8 toto číslo poroste rychleji a brzy bychom se mohli dočkat prolomení hranice 200 000 aplikací.

Zdroj

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. No, s nativními verzemi pro wp8 je to naopak velká bída. Nicméně vzhledem k faktu, že sdk je venku teprve chvilku, je pravděpodobné, že se to zlepší. Kdo z majitelů wp8 si chce vyzkoušet, jak taková app pro wp8 v nativním kódu šlape, nechť zkusí nové Weave. Takovou plynulost a rychlost kdyby měly všechny apps, už není co z hlediska rychlosti zlepšovat.

 2. Neviete niekto, či bude aj úprava SDK pre wp7.8? Momentálne totiž nemá zmysel na našom trhu robiť nativne pre wp8, pri jednoduchých aplikaciach si vystacim so sedmickou. Akurát by to chcelo aktualizoval SDK pre nový rozmer dlazdic, podporu HD splashscreen a podobne drobnosti…

 3. Gratulace, doufám že nedopadnete jako u Androidu. Ten má přes 500 tisíc aplikací, ale použitelné je asi tolik co má Windows Phone Store

  • Hmm, jenze windows phone store ma z tech 120 000 smysluplnych tak 200.

  • Ja si myslim ze jeste mene,tak max 100 je smysluplnych.Ostatni jsou nesmysly a detske aplikace.

  • Průměrný uživatel stejně na smartphone používá běžně do deseti aplikací.. :-)

  • Na tuhle blbost jsi prisel sam??

  • Koukam u sebe, mam radove 50 aplikaci (mimo to, co je soucast systemu) + cca 40 her. Z tech 50ti aplikaci je rekneme 15 aplikaci, ktere jsou pro me must, hry ktere opravdu hraju jsou tak 3, ale v podstate ve volnych chvilich, kterych je malo. Na WP mi vadi, ze musim az prilis casto akceptovat, ze aplikace neni. Na druhou stranu to nebude zadna z tech must, takze zit se bez toho da, ale pokud to neni nutne, tak proc to delat.

  • htcjirka: nene, to byla nějaká statistika..

  • Tak nam ji/odkaz sem postni,at se zasmejeme vsichni.

  • Tak to jsem nečekal že na tom budete až tak bídně.

   Jelikož často měním ROMky na Androidu, tak těch aplikací taky moc nemám. Jen pár základních co potřebuji k životu. Takže asi tři hry, Tapatalk, něco na upload fotek a aplikace spojené s Ingressem.

  • Těch zdrojů je víc, ale namátkově třeba [odkaz]

  • Clanek o socialnich sitich z 15. 09. 2011?To ma byt ono :-D Tak je ten silvestr.

 4. S aplikáciami na WP je to veľká bieda oproti Androidu alebo IOS. A píšem to s vlastnej skúsenosti keďže momentálne som už 1 rok majiteľ Lumie 800. 150 000 alebo 120 000 žiaden rozdiel. Reálne ich máte v našich končinách cca 100 ks. Ak si zoberiete, že srdcom dnešných smartphonov sú aplikácie príliš dobrý pomer cena-užitná hodnota nevyjde. Plus tie nezmyselné obmedzenia ktoré si vymyslel MS. Ako príklad uvediem: Ja a môj syn máme L800. Ja mám konto Slovenské on Anglické. Mne aplikácia ČT24 nejde jemu áno. Čo toto je za absurditu ?

  • Tak ve wp8 už je to vyřešeno. Stačí v telefonu přepnout region a můžeš tahat apps z jakéhokoli Store.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).