Windows Phone Store překonal hranici 120 000 aplikací

Původní nadpis zněl o něco více optimisticky, jelikož některé zahraniční servery publikovaly informaci o tom, že Windows Phone Store překonal metu 150 000 aplikací. To ale není tak úplně pravda. Za mylnou informaci mohlo prohlášení Todda Brixe z Microsoftu, který napsal, že redmondský gigant za poslední rok schválil přes 75 000 nových aplikací pro Windows Phone, čímž se zvojnásobila velikost celé databáze. Právě z této zprávy zahraniční média usoudila, že ve Windows Phone Store je přes 150 000 aplikací.

Tak tomu ale není, protože původní základ nebyl 75 000 aplikací, ale podstatně méně. Ve Windows Phone Store je tedy aktuálně okolo 122  000 aplikací, což ale také není vůbec špatné číslo a dá se očekávat, že se stoupající popularitou systému Windows Phone 8 toto číslo poroste rychleji a brzy bychom se mohli dočkat prolomení hranice 200 000 aplikací.

Zdroj

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku