Domů » Bleskovky » Windows Phone se v Evropě pomalu blíží k dvoucifernému tržnímu podílu

Windows Phone se v Evropě pomalu blíží k dvoucifernému tržnímu podílu

Popularita systému Windows Phone na evropském kontinentu roste, a to převážně díky snaze Nokie a jejího dobrého jména na těchto trzích. Poslední data analytické společnosti Kantar Worldpanel ukazují, že evropský trh s chytrými telefony patří z 9,2 % Windows Phone, pokud se podíváme na průměr pěti klíčových zemí – Německa, Velké Británie, Francie, Španělska a Itálie). Tahounem prodejů jsou levnější modely Lumia 520 a Lumia 620.

Analytická zpráva na webu KantarWorldPanel k této informací dodává: „Poslední vlna růstu Windows Phone je tažena expanzí Nokie do levnějšího a středního segmentu. Telefony dobře míří na dvě cílové skupiny ve věkovém rozmezí 16 až 24 let a 35 až 49 let, kteří hledají dobrý poměr funkcí a ceny u chytrých telefonů.“ S tím, jak Windows Phone pomalu dosahuje dvouciferného tržního podílu, zpomaluje růst Androidu, který zatím drží 70% podíl v pěti hlavních evropských trzích. Nejvíce se propadlo BlackBerry, které v současnosti drží jen 2,4 % trhu.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).