Domů » Bleskovky » Windows Phone 9 údajně opustí od „Metro“ prostředí, objevit se mají v druhé polovině roku 2014

Windows Phone 9 údajně opustí od „Metro“ prostředí, objevit se mají v druhé polovině roku 2014

Eldar Murtazin je znám svými výroky, které často budí kontroverzní reakce. Již v červenci napsal, že Microsoft plánuje do budoucna sjednotit platformy Windows RT s Windows Phone. Redmondský gigant údajně také začíná zvažovat o změně podoby současného „Metro rozhraní“, které i přes své dobré vlastnosti nečelí u zákazníků pozitivnímu přijetí. Od července se toho dost změnilo a o možném sjednocení systémů se mluví otevřeně.

Terry Myerson (vedoucí divize operačních systémů v Microsoftu) se zřejmě chystá provést výrazné změny v uživatelském rozhraní pro další velkou aktualizaci. Ve světle současného vývoje se Eldar Murtazin znovu vyjádřil na sociální síti Twitter k budoucnosti Windows Phone. Dle jeho tvrzení informace pochází ze zdrojů přímo uvnitř softwarové společnosti. Windows Phone 9 podle něj vyjdou v druhé polovině roku 2014 a mají změnit rozhraní, které je označováno jako „Metro“. Naznačil, že nezmizí úplně, ale bude pro uživatele dostupné jako jedna z možností. 

Dále napsal, že Windows RT nebudou existovat jako samotný operační systém a stanou se součástí Windows Phone 9. Dřívější informace toto „seskupení“ posouvaly až na rok 2015, ale je možné, že Microsoft chce transformaci uspíšit. Murtazin dodal, že o budoucnosti rozhraní Metro se v současnosti vedou v Microsoftu rozsáhlé debaty a zatím není jasné ani to, zda zůstane do Windows 9.

Potvrdil také informace o tom, že Microsoft nebude účtovat partnerům licenční poplatky za operační systém pro chytré telefony a tablety. Murtazin v minulosti dokázal získat překvapivé informace, zároveň se občas i pletl, speciálně v časovém zasazení; jeho vyjádření je proto lepší brát s drobnou rezervou. V Microsoftu jsou věci v pohybu a vše se může změnit, vzhledem k probíhající transformaci a změně vedení. Proto je dobré na tyto informace pohlížet jako na jedny z možných cest vývoje a rozhodně je nelze brát jako hotové stanovisko.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).