Domů » Články » Windows Phone 8.1 pod lupou: Přehled novinek a vylepšení

Windows Phone 8.1 pod lupou: Přehled novinek a vylepšení

Centrum notifikací, paralaxní tapeta, oddělená hlasitost, přepracovaný kalendář a další systémové aplikace, více možností pro vývojáře… novinek ve Windows Phone 8.1 je opravdu spousta a my vám přinášíme jejich přehled.

Společně s představením systému Windows Phone 8.1 v rámci vývojářské konference Microsoft Build se objevil na Windows blogu Microsoftu soupis veškerých novinek, na které se budou všichni majitelé současných telefonů s Windows Phone 8 těšit. Jelikož jsme dosud byli obeznámeni pouze útržkovitými úniky z vývojářských sad a Joe Belfiore na své keynote zdaleka nepředstavil všechny novinky, přinášíme našim čtenářům tento článek, který bude po uvolnění systému Windows Phone 8.1 do programu Developer Preview sloužit zároveň jako rozcestník k jednotlivým novinkám, na které se podíváme podrobněji. 


Windows Phone 8.1 na redakční Lumii 1020 

Tip na článek: Podívejte se na detailní přehled nových funkcí systému z pohledu vývojáře

Videopohled na Windows Phone 8.1

Oficiální video od Microsoftu představující hlavní novinky systému Windows Phone 8.1

Domovská obrazovka

V loňském roce dostala domovská obrazovka díky tabletofonům od Nokie třetí sloupec dlaždic střední velikosti, tato možnost bude nově volitelná pro všechna zařízení s Windows Phone. Nově bude také možné kromě dvacítky barevných motivů zvolit na pozadí dlaždic vlastní obrázek, který při vertikálním posunu bude vytvářet tzv. paralaxní efekt.

    

Obrazovka uzamčeného zařízení

Už současná verze systému Windows Phone umožňuje aplikacím třetích stran přidávat na zamykací obrazovku informace, nově bude možné zamykací obrazovku mnohem více personalizovat díky novým tématům, plných vizuálních animací. Tato změna se však netýká aktuálního updatu na verzi 8.1, ale některého z následujících.

    

Personální asistentka Cortana

Této novinky si našinec mnoho neužije, neboť je v současnosti ve fázi beta a podporuje pouze anglický jazyk. Její možnosti jsou velice široké, neboť díky přístupu do kontaktů, emailů a dalších osobních věcí pozná uživatele skutečně do hloubky a inteligentně bude navrhovat odpovědi na otázky, které ještě nestihl ani položit.


Hlasová asistentka Cortana ve Windows Phone 8.1

Cortana dokáže odpovědět na veškeré otázky ze všech možných oblastí, přidávat upomínky do kalendáře, zapisovat diktovaný text a také dokáže spolupracovat s aplikacemi třetích stran, například obsloužit hovor skrze Skype.

 

Podívejte se, jak pracuje personální asistentka Cortana

Akční centrum

Notifikační centrum bude shromažďovat zmeškané události v chronologickém pořadí, takže vám nic neunikne. Bude jej představovat vysouvací roletka z horní hrany displeje, kromě seznamu notifikací také zobrazí čtveřici (u větších úhlopříček pětici) definovatelných zástupců pro rychlý přístup k často používaným položkám nastavení. Notifikace bude možné odstraňovat gestem tažením vpravo a pro každou aplikaci, která bude mít do notifikačního centra přístup si budete moci nastavit libovolný zvuk, vibrace a také, zdali má posílat oznámení pomocí notifikačních proužků.

Notifikační centrum ve Windows Phone 8.1

Klávesnice Word Flow (swipe)

Nejrychlejší klávesnice na světě, alespoň podle Guinessovy knihy rekordů, v níž překonala dosavadního vítěze Samsung Galaxy S4 v napsání 160 znakové zprávy o 7,5 sekundy. V principu funguje stejně jako Swype klávesnice na zmíněném Samsungu, tedy tažením prstu po požadovaných znacích, aniž by prst opustil plochu displeje, přičemž slova doplňuje inteligentní slovník. Tato klávesnice bohužel v první vlně nebude dostupná v češtině, tak doufejme, že tento neduh Microsoft rychle dožene.

Mrkněte, jak se píše na nejrychlejší klávesnici na světe

Kalendář

Vestavěný systémový kalendář byl kritizován již od počátku systému Windows Phone, nyní přichází se spoustou novinek, z nichž nejvýraznější je nový týdenní náhled a roční náhled. Všechny náhledy jsou přepracované tak, aby se uživatel tažením prstu vlevo či vpravo přesunul na nadcházející respektive předchozí období, v denním kalendáři o den, v týdenním o týden apod. Kromě toho nový týdenní náhled bude umět zobrazovat počasí na další dny, podobně jako kalendář v Outlook.com. Podle následujícího videa ale zřejmě stále neumí živá dlaždice kalendáře zobrazovat více nadcházejících událostí.

Takhle vypadá nový kalendář ve Windows Phone 8.1

Oddělená hlasitost

Microsoft konečně vyslyšel přání uživatelů a od příští verze nebude hlasitost zvuků v systému jednotná. Díky nové vysouvací nabídce bude možné měnit zvlášť hlasitost pro vyzvánění/notifikace a pro média/aplikace. Z tohoto bude možné rovněž ztišit kompletně všechny zvuky nebo se dostat do podrobnější nabídky nastavení zvuků.

Podívejte se, jak funguje oddělená hlasitost ve Windows Phone 8.1

Hudba, video, podcasty

Multimediální aplikace Hudba + Videa bude nahrazena separátními aplikacemi Xbox hudba, Xbox video a nově také aplikací pro sledování oblíbených podcastů s příznačným názvem Podcasts. Aplikace Xbox hudba umožní upravovat playlisty nebo jednoduše spravovat celou hudební sbírku, Xbox video zase nakupovat, pronajímat a sledovat video obsah skrze službu Xbox Music. Aplikace Podcast dovolí přihlásit se k odběru libovolného RSS zdroje a stahovat jednotlivé podcasty pro pozdější offline použití.

Podívejte se, jak funguje nová aplikace Podcasty

Hub lidé

Samotný hub lidé se příliš nezměnil, ovšem výrazně byla přepracována integrace sociálních sítí do systému, zejména pak Facebooku. Novinky z této sociální sítě lze stále sledovat přímo z hubu Lidé, ovšem pro jakoukoliv interakci s nimi již budete přepnuti do aplikace Facebook. Stejně tak se chovají i položky v kalendáři, na dlaždici „Já“ a dalších místech v systému. Díky širším možnostem s novými API ale budou moci své aplikace pro integraci do hubu Lidé vytvářet i vývojáři třetích stran. Navíc se zmenšil text „lidé“, což přinese více prostoru pro novinky, obrázky se budou zobrazovat ve větší velikosti.

 

Skype

Sice se nejedná o součást systému, ale o separátní aplikaci, která bude do systému mnohem více zaintegrovaná. Nově bude možné vyvolávat videohovory přímo ze seznamu kontaktů v hubu lidé nebo za pomoci personální asistetnky Cortana. Do videohovoru se bude možné bleskurychle přepnout z běžného telefonního hovoru a nově budou videohovory v HD rozlišení.  

Video od Microsoftu znázorňuje, jak snadné je přepnout se z běžného hovoru do Skype

Internet Explorer 11

Nový vestavěný internetový prohlížeč umí synchronizovat otevřené a oblíbené stránky a také uložená hesla s Internet Explorerem na vašem tabletu nebo počítači. Kromě toho přijde s novým režimem pro privátní prohlížení stránek, který neukládá stopu po prohlížení internetu do historie, také se dočkáme nového režimu pro pohodlnější čtení internetových zdrojů.


Potvrzena je také podpora WebGL a HTML5 videí, díky čemuž bude možné přehrávat HTML videa přímo v prohlížeči, jejich zvuk na pozadí a to dokonce při zamknutém telefonu. Nový Internet Explorer bude umět stahovat soubory z internetu a také soubory na internet nahrávat. 

Funkce pro firemní zákazníky, VPN

Microsoft nezapomněl ani na bussines sféru, novinky se odehrály v emailovém klientu, který nyní podporuje šifrované zprávy S/MIME, elektronické podpisy a v neposlední řadě v systému přibyla podpora pro přístup do vnitřních sítí skrze VPN. Navíc lze omezovat spouštění některých aplikací a her, pokud se do VPN přihlásíte. 

Fotogalerie a fotoaparát

Prohlížeč fotografií dostane nový vzhled a zejména možnost lepší organizace na základě data nebo místa pořízení snímku. Prohlížeč bude možné rozšířit o online alba díky rozšiřitelnosti o aplikace třetích stran. Aplikace fotoaparátu dostane nové rozhraní s možností lepšího přizpůsobení funkcí, které při pořizování snímků nejčastěji používáte. 

Windows Phone Store

Obchod aplikací bude nově lépe doporučovat aplikace a to nově i na základě vaší polohy. Přepracován byl i systém hodnocení aplikací, důležité uživatelské recenze budou vyzdviženy na viditelnější pozici. Nový Store bude také umět instalovat automaticky aktualizace, o jejich instalaci se dozvíte z nově implementované historie všech stahování.

Data Sense

Tato aplikace vám dá přehled o využívání datových přenosů skrze váš telefon, ať už přes Wi-Fi nebo přes sítě operátorů. Podrobný seznam napoví, která aplikace v telefonu nejvíce „žere“ data, nastavit lze velikost měsíčního FUP a datum, kdy dojde k jeho obnovení. Nová funkce Úsporný režim dokáže zvýšit kompresi prohlížených obrázků na internetu a snížit tak datové přenosy na minimum. 

 

Storage Sense

Další aplikace vám dá přehled o aktuálním zaplnění paměti vašeho telefonu, jak v souhrnném, tak v podrobném seznamu z hlediska aplikací. Nejzajímavější novinkou je především možnost ukládání pořizovaných fotografií, videí a stahovaných podcastů přímo na paměťovou kartu. Na ni bude možné nově instalovat aplikace, ovšem bude k tomu zapotřebí minimálně paměťová karta Class 6 a vyšší.

 

Wi-Fi Sense

Zcela nová aplikace, která umí vyhledávat veřejné hotspoty a připojovat se k nim, abyste ušetřili cenné megabajty mobilních dat. Pokud hotspot vyžaduje ověření identity, Wi-Fi Sense tak učiní automaticky na základě vašich vyplněných údajů. Kromě toho se lze za pomoci přátel ve vašem seznamu kontaktů přihlašovat k domácím sítím, aniž byste manuálně zadávali heslo. 

 

Batery Saver

Poslední nová aplikace vám zobrazí statistiky, které aplikace a hry nejvíce vytěžují baterii, přičemž přímo z aplikace bude možné aktivovat úsporný režim.

Synchronizace Windows a Windows Phone

Změníte-li si na svém telefonu barevný motiv, změní se i na vašem tabletu nebo počítači. Pokud si zakoupíte aplikaci, vytvořenou v Universal App (přečtěte si náš článek o novinkách pro vývojáře), budete ji mít zakoupenou i na tabletu nebo počítači. Stejně tak budou sdílena hesla k domácím sítím, zkrátka synchronizace mezi vašimi zařízeními bude ještě více prohloubena. 

Zálohování

Vylepšeno bude i zálohování systému, kromě zpráv SMS a seznamu aplikací bude nyní zálohováno i rozestavění dlaždic na úvodní obrazovce (nestažené aplikace budou mít barvu dlaždice šedou) a nastavení aplikací včetně aplikací třetích stran. Tato novinka potěší zejména hráče her, kteří po uvedení mobilního telefonu do továrního nastavení nepřijdou o uložené postupy ve hrách. Data se budou ukládat na OneDrive, nebudou však ukrajovat místo z kapacity pro osobní soubory. 

Projekce obrazovky mobilního telefonu

Nová Windows Phone 8.1 umožní propojit mobilní telefon s kompatibilním PC pomocí USB kabelu a promítat dění na obrazovce mobilního telefonu přímo na obrazovku počítače. Některé telefony (spekuluje se, že se bude jednat o výsadu Lumií po update firmware na verzi Cyan) budou schopné sdílet obrazovku na kompatibilní televizory a další zařízení pomocí technologie Miracast.

Trvale zobrazená lišta s virtuálními tlačítky

Díky snížení hardwarových požadavků pro nová zařízení, která nově nemusí mít fyzická tlačítka, je možné zobrazit virtuální tlačítka přímo při spodním okraji displeje. V nastavení je možné změnit barvu spodní lišty, neoficiální informace hovoří i o možnosti automaticky tuto lištu schovávat. 

Toto jsou prozatím veškeré oficálně představené novinky, je ale možné, že se jejich seznam ještě rozšíří. Další novinky v systému budou postupně do tohto článku doplňovány. Redakční telefony již máme na Windows Phone 8.1 aktualizované a článek budeme postupně aktualizovat o nové informace.

Zdroj videí: WPCentral

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Douglass
Uživatel
Douglass

Třetí sloupec dlaždic jde aktivovat už od 4,5″ displeje. Jako to má nová 630. A dokonce jsem se dočetl že to půjde zapnout libovolně na všech uhlopříčkách. Takže to bude první co budu hledat po uvolnění na svojí 820ce (4,3″). Snad to toho 14.4. pustí ven a uvidíme jestli to je pravda. Každopádně na 4,5″ jde určitě.

David (neregistrovaný)
Anonym
David (neregistrovaný)

třetí sloupec dlaždic půjde u všech samozřejmě, stačí si pořádně přečíst Nokia zdroje

mouser
Uživatel
mouser

Podle toho, co teď zkouším s WP 8.1 emulátorem, tak v image se 4″ displejem se dá zapnout třetí sloupec středních dlaždic, nevím ovšem jak to bude s menšími úhlopříčkami, ale vypadá to, že to půjde všude :). Jinak co se týká Cortany, tak v českém jazyce není vůbec dostupná ani ze seznamu aplikací.

Ivan (neregistrovaný)
Anonym
Ivan (neregistrovaný)

WP…..Sto rokov za opicami.

David (neregistrovaný)
Anonym
David (neregistrovaný)

řekl prvok :D

Slovenská existence (neregistrovaný)
Anonym
Slovenská existence (neregistrovaný)

Toz Ivane, uz vam do zemljanky v tatrach zavedli tu elektriku z internetem? To je parada, co?

CageJ
Uživatel
CageJ

mne zaujimalo ci bude fungovat MHL

jaroslavii
Uživatel
jaroslavii

Jsem zvedav, jak bude vylepsen xbox music, jestli bude posouvani skladby posuvnikem a cteni videa avi.

CageJ
Uživatel
CageJ

ne

mouser
Uživatel
mouser

Posuvník v Xbox video je, ovšem AVI mi to nepřehrálo, zato je zde podpora titulků, ale netestoval jsem je zatím ;)

tomek sekiis (neregistrovaný)
Anonym
tomek sekiis (neregistrovaný)

AVI jede i teď na WP8 jen v urcité kvalitě,ve vyšší kvalitě to nefičí.

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Pěkná hromada novinek, jsem rád, že se WP vyvíjí a zlepšuje. Jen přesně takový notifikační centrum jsem už někde viděl a ta Cortana prý podle Živě (myslím) taky trochu zlobí. Mě se nelíbí ta strategie, že s něčím příjdou dlouho (rok, roky?) po konkurenci, ale prohlašují o všem že je to nej a mnohem lepší než konkurence. Šlo by to udělat určitě i přívětivěji.

vindis
Uživatel
vindis

Nic ve zlým, ale nějak mě to už přestává bavit. Proč pořád píšete o tom samém? Vždyť vím co WP 8.1 obsahuje, tak proč to psát znovu?

Třeba tento obsahuje skoro to samé [odkaz]

A to nemluvím o tom, že každá funkce má zde pak svůj článek.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Asi to chtěli sjednotit do jednoho uceleného celku.

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

Díky za odezvu, ačkoliv by se podle nadpisu mohlo zdát, že se jedná o stejné články, tak tomu tak není. Je to způsobeno chybně zvoleným nadpisem prvního článku, který se měl jmenovat spíše „Co představil Microsoft na Build“. Tento je skutečně náš souhrn oficiálně potvrzených novinek, nacházejících se na Windows Blogu, zvláštní články budeme psát jen o funkcích, které si samostatná slova zaslouží. Nikdo zatím například nezná přesné fungování budoucího People Hubu a Message Hubu a jelikož WP vyjde pro stávající zařízení až někdy v létě, chceme přinést čtenářům, kteří nemají přístup do Developer Programu, bližší informace

Lukas J (neregistrovaný)
Anonym
Lukas J (neregistrovaný)

Velmi pekne a prehledne shrnuti, presne tohle to chtelo, zprehlednit to a mit to na jedne hromade…

Diky redakci, jen tak dal ;-)

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Udivuje mě, kolik základních funkcí se musí aktualizovat přes aktualizace a ne přes klasický store – např. kalendář, klávesnice, fotogalerie nebo webový prohlížeč.

Jsem rád, že Google má toto odděleno a takovéto aplikace se aktualizují odděleně přes Google Play.

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

google totiž musí každý týden opravovat novou a novou chybu, na rozdíl od MS :-))) (nadsázka).

cardi
Uživatel
cardi

to jsi zase netrefil, jsem rad ze jsem vymenil vp za S4ku, sledovat toto jako aktualizaci k lepsihu HAHAHA

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Za to MS může nechat nedodělky celou tu dobu hnít…viz neexistence týdenního pohledu v kalendáři, což mimochodem spadá do jeho core businessu a tato absence existuje, pokud vím, od počátku Windows Phone 7.

Ano, existují alternativní aplikace, které toto řeší, ale to je jako kdyby jste si koupili auto, které nemělo zpátečku, a tu jste si museli dokoupit od nějakého jiného výrobce extra. (nadsázka)

Miroslav Havlíček
Uživatel
Miroslav Havlíček

Je vidět, že mají tendenci některé věci oddělovat, což je jedině dobře. Zatím sice jen multimedia, ale nedivil bych se, kdyby v budoucnu následovaly i další věci.

chmeldas
Uživatel
chmeldas

SMISEKCZ: Ano MS jde v tomhle svojí cestou. Do WP integruje nové funkce a vylepšuje ty staré. Přesný opak Googlu a jeho „podpory“ paměťových karet…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zatímco WP jde hbite dopředu, ostatní systémy stagnují nebo spíše couvají..

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Nevím, kdo tu při příležitosti absence podpory SD karet u WP 7 tento fakt obhajoval a zatracoval SD karty.

Podle mého jsou SD karty (a vždy byly) poměrně zbytečné, pokud má telefon dostatek integrované paměti.

A prosím HTCJIRKA aby přestal trolovat a začal konečně jednou mluvit k věci nebo nepsal raději nic.

To, že nechal MS hnít několik nedodělků po dvě velké verze WP (7 a 8), je prostě fakt.

A řešit aktualizace jednoduchých aplikací formou vydávání major verzí svého systému, místo řešení aktualizací přes store, je také archaismus.

mceza
Uživatel
mceza

SmisekCZ je naprosto ultimátlní troll – sám trollí kde může a pak z toho ještě nařkne ostatní uživatele :D Některé věci prostě musejí být integrovány do systému, protože omezení WP by jim nedovolilo fungovat jako samostatné aplikace. Microsoft to nyní upravuje a hledá způsoby, jak vyřešit co největší rozšiřitelnost při zachování dosud neprolomené bezpečnosti. To ale nejde ze dne na den. Nemohou prostě říci „tak a dneska je Internet Explorer samostatnou aplikací na Store“. Ten systém to neumožňuje… Navíc aktualizační systém umožňuje aktualizovat úplně všechno z OS. Není třeba vydávat nová verze systému. Věřím, že kdyby se objevila nějaká závažná… Číst vice »

chmeldas
Uživatel
chmeldas

A pokud jí nemá, tak je to problém… Třeba řada Nexus. 16 a 32 GB interní paměti. To, že něco MS nechá hnít není nic, co by tě mělo překvapovat. :D Mě spíš udivuje, že se nad tím pozastavuješ. Je to zaprděný moloch, ale s ohromnou vytrvalostí a schopností ignorovat požadavky koncových uživatelů.

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Mceza: Nenazýval bych „ultimátním trollem“ někoho, kdo jen vyjadřuje svůj názor a kupodivu dává i smysl (Kalendář hroznej už od WP7 je prostě fakt). Když někdo nemá stejný názor jako vy, tak to automaticky neznamená že je troll. Navíc tohle není WPmania aby se tu bál někdo psát negativní názor na daný systém.

mceza
Uživatel
mceza

Nejde mi o to, že by mi vadila kritika vestavěného kalendáře. Ten je opravdu hrozný. Jde o tu formu příspěvků, kterou tu prezentuje.

Stejně tak jsem mu vysvětlil, že ne vše lze řešit samostanou aplikací s aktualizací přes Store.

Neustále se tu ohání tím, jací jsou jiní uživatelé trollové, WP fan boys a podobně a přitom on dělá minimálně to stejné…

-pekr-
Uživatel
-pekr-

@MCEZA – „Některé věci prostě musejí být integrovány do systému, protože omezení WP by jim nedovolilo fungovat jako samostatné aplikace.“ – hele, to myslíš vážně? Viděl jsi někdy architekturu OS, pořádného OS? Třeba QNX, kde i ovladač je mimo jádro? Odkdy je prodrátovanost jakékoliv aplikace se systémem výhodou? Neprokázala náhodou praxe, že ve skutečnosti fakt, že byl IE vždy do systému zadrátovaný, představoval jednak bezpečnostní riziko a jednak docela velkou limitaci z pohledu aktualizací? :-)

grom51 (neregistrovaný)
Anonym
grom51 (neregistrovaný)

Nejrychlejší klávesnice? Zkuste Blackberry 10 ;)

usb tethering (neregistrovaný)
Anonym
usb tethering (neregistrovaný)

Podporuje Windows Phone 8.1 funkci usb tethering? V tomto článku jsem o tom zmínku nezaznamenal.

Spamek (neregistrovaný)
Anonym
Spamek (neregistrovaný)

Reklama na Microsoft a telefony s Windows Phone.

Douglass
Uživatel
Douglass

Ano a každá recenze telefonu s Androidem, iOS, nebo Blackbrerry je reklamou na ostatní výrobce podle tebe. Když se ti ten systém a telefony nelíbí tak to nečti, nelez sem a nepiš svoje moudrá o ničem do diskuzí.

mceza
Uživatel
mceza

Je to poměrně velká změna v systému Windows Phone. Ať se ti to líbí nebo ne, pro třetí nejrozšířenější (a v ČR druhý) mobilní OS to přináší zcela zásadní věci. Po některých volali uživatelé už dlouho.

Zatímco iOS a Android převzaly v nových verzích spoustu designových prvků od Windows Phone, WP přináší něco, co v systému nebylo (a mnohým dle ohlasu chybělo).

Douglass
Uživatel
Douglass

Přesně tak MCEZA. Nechápu lidi co ten systém v telefonu nemaj a nechtěj proč to vůbec čtou a cpou nám sem svoje názory. Na titulků článku je jasně napsaný o čem se v něm píše a když mě to nezajímá článek ani neotvírám. A už vůbec nepíšu svoje názory u kterých vím že příznivce daný značky jedině naserou. Mentalitu takových lidí nechápu a spousta názorů co si tu člověk přečte svědčí o výšce jejich IQ a taky o nezralosti a schopnosti přemýšlet hlavou nad tím co vypustím z huby. Některý diskuze co tu člověk otevře tak má pocit že vlezl… Číst vice »

marek1
Uživatel
marek1

Douglass: +1. Stejnou vec uz zde pisi pekne dlouho. Nechapu, kdyz lidi lezou do titulku, a tam rikat jak dany OS a tamhle to je na prd. Jsou to ubozaci. Vetsinou to delaji lide s Androidem, i kdyz to neni pravidlo.

Bylo by dobre kdyby kazdy uzivatel byl „zaskatulkovan danny OS“a mohl by prispivat jen k titulkum na dany OS.

Ja treba do Android titulku nechodim, protoze nechapu proc bych tam mel psat nejake vyplody, kdyz ho nepouzivam a ani ty prispevky. Rad budu konstruktivne prispivat k tematum o WP, ktere me zajimaji.

mceza
Uživatel
mceza

Já si rád o iOS nebo Androidu něco přečtu. Novinky, zajímavosti atd. proč ne o všechny systémy se zajímám a jen proto, že již delší dobu provozuji jako primární OS ke vší spokojenosti WP neznamená, že budu ignorovat články o ostatních.

Sice zřídkakdy, ale občas přecijen ano s něčím do diskuze i přispěju. Ale podobné výplody, co tu napsal Spamek jsou opravdu ukázkou hlouposti daného člověka…

Andreas
Uživatel
Andreas

DOUGLASS a MAREK1: Je to tak proto, že je jim to tu zkrátka vytvořeným systémem umožňováno. Nesmyslný systém kdy mezi stálé registrované uživatele vleze nějaký jednorázově neregistrovaný kolemjdoucí, něco debilního vyštěkne a zase (často napořád) zmizí, je právě to, co z významné části „úroveň“ zdejších vláken vytváří. Pak jednou za čas někdo z redakce směšně vyleze s káravým prstíčkem a s tím, jak že na to budou děsně striktně dohlížet a mazat a pak je zase asi tak měsíc ticho po pěšině a tohle tady po diskusích dennodenně visí. Jasně jde o klikání a návštěvnost, jestli si ale vlastník stránek… Číst vice »

evza (neregistrovaný)
Anonym
evza (neregistrovaný)

Ono by uplne stacilo, kdyby samozvani obhajovatele WP, Mceza a HtcJirka, prestali do vsech vlaken odpovidat na vsechny negativni poznamky. Na co si to hrajete, vsude, kurva, zvasty tech dvou. Nikdo o to nestojime, nejste moderatori a rozpoutavate u temer kazdeho clanku hadku, vy hnupove dva. Uz jsem to za vsechny musel napsat…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

My používáme WP, takze k nemu mame co rici, narozdil od jinych/vas, kteří jej nepouzivaji, ale za to jste neustale „nakrámovaní“ zejména pod WP clanky.

A laskave pis pod jednim loginem a ne jako neregistrovany porad pod jinym, uz je to trapne.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

EVZA: +1.

Andreas
Uživatel
Andreas

Já to řeším tak, že s tím kdo není registrován nekomunikuju, protože nevím jestli to není místní blázen co si přizval sám sebe ještě na pomoc.

Jinak je typické, že některým nevadí infantilní jednovětné prázdné výkřiky, ale nesnesou názory s konkrétním věcným obsahem.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

„protože nevím jestli to není místní blázen co si přizval sám sebe ještě na pomoc“

Bohuzel jeden registrovany pise zaroven i jako jeden neregistrovany, takze si nevyberes..

Andreas
Uživatel
Andreas

No vida. Tak právě proto reaguju jen na pravidelné registrované uživatele, nechci se bavit s něčím alter egem.

Kendal
Uživatel
Kendal

smisekCZ,

evza (neregistrovaný) – Ono by skôr stačilo keby android fans prestali chodiť do WP sekcii. Ja som WP fan a do tém o androide nechodím. Nemám tú potrebu. Ale vás tu vidím viac ako často, a stále len s kritikou. Čo sa deje? WP ohrozuje vaše božstvo alebo ako? Prečo máte neustálu potrebu sem liezť? To, že sa vám systém nepáči to sme už počuli. Prečo to opakujete pod každou a jednou témou ktorá sa tu objaví? Bojíte sa? Čoho? Veď droid a Ios sú podľa vás nepremožiteľné. Tak prečo sem stále leziete?

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

Poslední dobou mi to na smartmanii připadá asi takhle :

„můj ocas je větší jak tvůj“, „ne, můj ocas je větší než tvůj, protože…“.

Buď rádi, že svět není jenom černý nebo bílý a že máme možnost volby. Jak Android, tak WP, tak iOS má svá pozitiva a negativa a vždycky budou strany co si rádi poměřují ocas, ale není lepší, když každý je spokojen se svým ? Bez urážek a napadání ? Co je lepší pro mě nemusí být nutně lepší pro tebe, tak to je.

Už to s tím trollením všichni přeháníme.

alkys (neregistrovaný)
Anonym
alkys (neregistrovaný)

+1

tomasz (neregistrovaný)
Anonym
tomasz (neregistrovaný)

+ 1000 , přesně tak.

mistrjuna
Uživatel
mistrjuna

přešel jsem z androidu na WP8 a po měsící používání otevřeně přiznávám, ……………… že mi nic nechybí. Ani to notifikační centrum. Ano je to určitě užitečná fičura, ale vubec mi nevadilo při zapnutí wifini tuknout na Tile s ikonkou wifi a dát zapnuto. Stejně tak když někdo píše tuknout na notifikaci v horní části obrazovky. Kalendář byl naprd, ovšem pořád se vymlouváme na počet aplikací v marketu oproti androidu tak proč je nevyužít, kvalitních kalendářů je zde mnoho. Z mnoha příspěvků vyplývá jak je WP8 nepoužitelný a člověk který ho nevyzkoušel tomu samozřejmě uvěří. Já se naštěstí nenechal svést a… Číst vice »

george (neregistrovaný)
Anonym
george (neregistrovaný)

Mám S4mini(dřív s1 a řada dalších a dřív wm) a lumiu 520 … najít na wp aplikaci, která splňuje alespoň pro mě základní funkcionality, které využívám na androidu je porod a často to nejde. Není to žádný hejt prostě to tak je (jeden příklad, dle mého absurdity, za všechny no né že bych to používal nějak denně, ale jde o tu možnost že :-), dojde vám emailem písnička? no jo poslechnete si ji, ale uložit? nastavit na vyzvánění? neblázněte :D ). Člověk se u WP musí smířit s tím co mu MS nadělil u androidu si člověk řadu věcí vykutí… Číst vice »

mceza
Uživatel
mceza

To, že nelze pracovat s hudebním souborem jinak, než ho pouze přehrát ale není přeci důsledkem nedostatku aplikací, ale omezením vestavěného e-mailového klienta, potažmo OS.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

říká se funkce, slovo funkcionalita neexistuje. Jednou se objeví blbej překlad a budou to najednou používat všichni jak postižený.

mceza
Uživatel
mceza

Slovo funkcionalita existuje (jak už je vidět z toho, že se používá), pouze zatím není ve slovníku spisovných slov. To je (jako u jiných výrazů) ale jen otázkou času.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Existuje stejně jako slovo „asdlhjba“. Slova ovšem mají význam jen, pokud mají nějaký význam. Slovo funkcionalita ale žádný význam nemá – tedy krom toho že pár rádoby geeků chce vypadat cool. Jinak normální člověk používá slovo FUNKCE případně slovo FUNKČNOST.

mortem
Uživatel
mortem

Takže jestli jsem to správně pochopil tak zítra se mužu těšit na WP 8.1 tak to je paráda doufám, že to uvolní nejpozději v ranních hodinách .. :D

mceza
Uživatel
mceza

Jestli to bude „zítra“ (teď už dnes), tak pravděpodobně až někdy večer. Cca v 19 h, jak bývá u MS zvykem (u nich je totiž dopoledne…)

uni
Uživatel
uni

Takže nyní je možné přesouvat aplikace na pam. kartu? Nebo to vyžaduje novou instalaci z Store. Nebo to vyžaduje update od vývojářů?

DanekM[CZE]
Uživatel
DanekM[CZE]

Nemohu přijit na to,jak aktivovat tu novou zam.obrazovku:// poradite mi? Děkuji

George (neregistrovaný)
Anonym
George (neregistrovaný)

@1234 (NEREGISTROVANÝ)

Tu máš odpoveď: [odkaz] :)

TesářF (neregistrovaný)
Anonym
TesářF (neregistrovaný)

Nevíte jak aktivovat tu spodní lištu s těmi virtuálními tlačítky prosím poradíte ? děkuji

mato289
Uživatel
mato289

SUPER, SUPER,SUPER SUPEEER :))

Libor-ek (neregistrovaný)
Anonym
Libor-ek (neregistrovaný)

Zdravim, tak mam taky aktualizováno, ale mam problém se synchronizací s Googlem. Chci teda jenom maily, nic víc, ale hlásí to „Pokud chcete na svém telefonu dál používat účet Google, musíte k němu pro Windows Phone povolit přístup“ a když dám připojit, tak dlouho nic, pak naběhnou maily. Pokud to za chvíli udělám znova, tak se to zase ptá. Co s tim? Chci opravdu jen stahovat maily přes IMAP, ne kalendář atd. WP8 to nedělal, nebo neměl jsem s tim problém…

niki66
Uživatel
niki66

mam pocit ze musis odstranit a znovu vytvorit mail konto google aby to fungovalo spravne. mne hadzalo takuto hlasku, tak som to spravil a uz to ide v poriadku ;)

VanGotas
Uživatel
VanGotas

Prosím vás nemáte někdo problém s telefonováním? Já sem po aktualizaci volal s bráchou (on má WP 8) a bylo to uplně hluché.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Telefonovani jest ok i po atualzaci.

toque (neregistrovaný)
Anonym
toque (neregistrovaný)

zatim jsem teda spokojeny :) akorat jedna vec me teda hodne stve – zmensena klavesnice na psani – proc?? mista okolo spousta a pritom ted uz tam neni samostatny tlacitko pro carku, pritom naprosto zbytecne. to se asi neda nekde nastavit, co?

David (neregistrovaný)
Anonym
David (neregistrovaný)

čárka se dá nastavit :)

mceza
Uživatel
mceza

Dovolil jsem si drobné shrnutí svých postřehů napsat na fórum: [odkaz]

kewl
Uživatel
kewl

Tak jsem také upgradoval a z většiny věcí jsem nadšený, ale dvě věci zcela mé nadšení zmrazily. 1) Klávesnice, kterou jsem si před tím nemohl vynachválit přestala napovídat slova, která mají víc než jeden diakritický znak (odhadem). Příklad – napíšu slovo „mozne“ a nabízí mi to „mozkem, mázne, mošne“, ale ne slovo „možné“. Jakmile udelám čárku nad „e“, hned napoví i slovo „možné“. Katastrofa, psaní se zpomalilo hrozně. Také způsob, jak se dostat doprostřed slova se změnil, zatím jsem nepřišel na to, jak toho dosáhnout ve 100% pokusů o opravu. Rychlejší je celé slovo přepsat. 2) XBox music, který už… Číst vice »

htcjirka
Uživatel
htcjirka

WP8.1 – jednim slovem obrovska pochvala a obrovsky krok kupredu.

jirxu
Uživatel
jirxu

nechci rozjíždět flame nebo něco – za mě aktualizace výborný, až na zatím dvě velká ale:

1) hry jako položky seznamu appek OK-ALE nejdou mazat z xbox hubu a clovek je musi honit v seznamu

2)xbox music to je jedním slovem TRAGEDIE strašně pomalé, už ani nevidite co bude za nasledujici song, posouvani stale tragicky a hlavně ty lagy mezi prehazovanim skladeb a vubec zpomaleni pri jakekoliv akci v tomto hubu…tady bych řekl že to je jednoznačně krok vzad nebo spíš uplně vedle…

bostik
Uživatel
bostik

Je nutné mít naistalovaný antivirový program ve WP 8.1?