Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 nově podporuje karty Apple PassBook

Windows Phone 8.1 nově podporuje karty Apple PassBook

A kartičku Club Card máte? Billa karta je? Jste členem Ikea Family? Určitě to znáte, stačí jednou uskutečnit nákup v podstatě v jakémkoliv obchodě a okamžitě je vám vnucena karta, která vám při příštích nákupech zajistí dech beroucí slevy. Člověk aby si po té bral na nákupy malé příruční zavazadlo, které bude po okraj naplněné všemi klubovými kartami a slevovými kupony. Apple pro tyto účely vydal spolu se systémem iOS 6 aplikaci PassBook, do které lze všechny zmíněné kupony na základě speciálního kódu uložit. Tyto elektronické kupony lze nově použít ve Windows Phone 8.1.

  

Peněženka ve Windows Phone 8.1 nově podporuje soubory s koncovkou pkpass, tedy právě karty z Apple PassBook. Karty mají prakticky identický vzhled jako na iOS a obsahuje-li karta upozornění na konkrétní čas (například odlet letadla, vypršení kuponu apod.), budete o něm informováni notifikací. Rovněž lze jednotlivé karty připínat na úvodní obrazovku jako dlaždici. Soubory pkpass můžete stahovat do telefonu přímo prostřednictvím internetového prohlížeče Internet Explorer 11.

  

Bohužel speciální formát kódu, podporovaný aplikací PassBook a nově i Microsoft Peněženkou u nás není příliš rozšířený. Existují ale nástroje (například passdock.com), které dokáží potřebný soubor vytvořit na základě naskenovaného kódu některé z vašich karet. Pokud prodejce skenuje čárový nebo QR kód, může tak učinit přímo z displeje vašeho zařízení. Neznáme však podmínky dohody mezi Applem a Microsoftem, existuje-li. Snad se v budoucnu nedočkáme například obstrukcí ze strany Applu, která by mohla vést až k pozastavení této služby na Windows Phone. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. tom (neregistrovaný)

    Podobně funguje apka Loyalty Cards, kde se vytvoří přehledná databáze karet na základě přečtení čárového kódu z karty pomocí foťáku. Funkčně je bez problému a 95% karet umí načíst. Horší to je přímo na pokladně, protože jen malá část pokladních skenerů přečte čárový kód z displeje mobilu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).