Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 je údajně krůček od vydání RTM

Windows Phone 8.1 je údajně krůček od vydání RTM

Vývoj operačních systémů probíhá ve vlnách a nejinak je tomu i u očekávaného systému Windows Phone 8.1. Twitterový účet ‏@Nawzil8 na začátku ledna odhalil, že vývoj tohoto systému již překročil třetí milník (Milestone 3), což by mohlo naznačovat brzké vydání RTM verze (Release to manufacturing).

 

‏@Nawzil8, který v historii předčasně odhalil již několik úniků z tábora Windows Phone, na svém twitterovém účtu napsal, že Milestone 3 začíná sestavením 8.10.12247 a přidal obrázek z logu na FB Pages Manager Lite. Z historie víme, že po verzi 3 obvykle přichází beta verze a následně verze připravená na konečné vydání (RTM). Je tedy možné, že Microsoft pomalu novou verzi systému dokončuje a třeba se brzy dočkáme verze k veřejnému testování.

 

Poslední sestavení má v současné době označení 8.10.12272, čili je evidentní, že Microsoft na svém systému stále pracuje. Pokud bychom vzali v potaz číslování předchozích verzí mobilního operačního systému Microsoftu a číselné rozdíly mezi nimi, čeká nás v brzké době největší skok v historii, dokonce větší, než mezi verzemi Windows Phone 7.8 a 8. To ale nutně neznamená, se bude jednat o největší skok z hlediska novinek a funkcí.

 
Tabulka s přehledem jednotlivých verzí, zdroj: twitter @martinsuchan

Očekává se, že nová verze přinese podporu novějšího hardwaru, displejů s vyšším rozlišením, hlasovou asistentku Cortana, notifikační centrum s rychlými přepínači konektivity, oddělené ovládání hlasitosti, podporu VPN a další funkce. Datum představení má přijít na vývojářské konferenci Microsoft BUILD 2014, která se bude konat v dubnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments