Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 dostanou novou a lépe integrovanou aplikaci Skype

Windows Phone 8.1 dostanou novou a lépe integrovanou aplikaci Skype

Ačkoliv Skype patří již tři roky Microsoftu, jeho aplikace pro „domácí“ systém Windows Phone nepatřila na mobilních platformách k nejlepším, spíše naopak. S příchodem nové verze Windows Phone přijde nová verze Skype, která přinese několik změn, vyplývajících z možností nového systému. Pojďmě se na ně podívat.

 

Skype bude nově ještě více integrován do systému, přímo ze karty kontaktu z vašeho seznamu bude možné vyvolat videohovor, nově i v HD rozlišení. Videohovor bude možné nově inicializovat přímo během běžného telefonního hovoru pomocí tlačítka, hovor se do Skype přepne takřka okamžitě.

Video Upgrade with Skype for Windows Phone 8.1

Nový Skype bude rovněž zaintegrován do služeb hlasové asistentky Cortana, bohužel prozatím jen v podporovaných zemích, mezi které Česká republika nepatří. V anglické verzi postačí jednoduchá fráze: „Skype videocall a jméno uživatele“, a Cortana se již postará o spojení skrze aplikaci Skype. Veškeré zmeškané události budou zobrazovány na živé dlaždici aplikace a rovněž v novém notifikačním centru.

Cortana Integration with Skype for Windows Phone 8.1

Ve zprávě na blogu Skype je rovněž zmínka o tom, že s novou aktualizací Windows 8.1 Update 1 bude možné nově připínat aplikaci Skype pro rozhraní Modern UI na hlavní panel v desktopovém režimu. Ačkoliv se může jednat pouze o informativní oznámení, očekáváme, že postupem času dojde k potlačení desktopové verze Skype a nadále bude vyvíjena jen verze pro Modern UI, můžeme se ale mýlit.

 

Nového Skype se majitelé zařízení s Windows Phone 8.1 dočkají za „několik měsíců“. Zřejmě se tak stane při vypuštění aktualizace systému stávajících zařízení v letních měsících letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Matleš tady WP8 a Win8 …:)

  2. Cortana by mohla mat taky sexy british accent, ako ma ta teta vo videu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).