Windows Phone 8 za hubičku: Přehled nejlevnějších telefonů

V rodině Windows Phone 8 se v poslední době vyrojilo několik zajímavých zařízení, kvůli kterým případní zájemci nemusí sahat hluboko do kapsy. Přinášíme vám jejich přehled.

Pokud vás zaujal systém Windows Phone 8 (velká recenze), ale nemíníte utrácet za drahé telefony plné funkcí, které nevyužijete, jste na správné adrese. Přinášíme přehled zařízení s okýnkem na zádech, jejichž největší přednosti jsou vyváženými parametry, svižné reakce uživatelského prostředí a především příznivá cena.

Huawei Ascend W1

První zástupce této kategorie je čínského původu a jeho největší předností je čtyřpalcový IPS displej, který se stará o věrné zobrazování barev a dobrou čitelnost na přímém slunci. Zamrzí nízká kapacita vnitřního úložiště limitující počet aplikací, které do něj můžete nahrát. Pokud ale často fotíte nebo posloucháte hudbu, poslouží vám slot na paměťové karty, takže můžete mít svoji sbírku stále u sebe.

Chválu si zaslouží i kvalitní konstrukce a v černém provedení i elegantní design, díky kterému telefon vypadá mnohem dražší, než ve skutečnosti je. Výborná je i kapacita a výdrž akumulátoru. Za cenu pod 5 000 Kč tedy získáte spolehlivého společníka na dlouhé cesty.

Recenze Huawei Ascend W1: Levná vstupenka do světa Windows Phone 8

Graf ceny produktu HUAWEI Ascend W1 poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 620

Mluvíme-li o systému Windows Phone, nesmíme opomenout Nokii, která je často označovaná za jeho dvorního výrobce. Lumia 620, jejíž recenze se na Smartmanii již brzy dočkáte, je toho ostatně perfektním důkazem. Kromě četných barevných variant se totiž chlubí i bohatou nabídkou prémiových aplikací, podporou technologie NFC a ClearBlack displejem s výborným podáním černé barvy.

Její design je cílen především na mladší generaci, takže se nemusí líbit každému. Pokud vás ale osloví, určitě vás potěší i vyměnitelné zadní kryty a pohodlné ovládání jednou rukou. Cena kolem šesti tisíc sice není nejnižší, pokud ji ale akceptujete, odměnou vám bude výborné zařízení s příkladnou zákaznickou podporou. Recenzi tohoto modelu pro vás připravujeme.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 620 poskytuje server Heureka.cz

Windows Phone 8S by HTC

HTC 8S, jak se tomuto modelu zkráceně říká, se na českém trhu pohybuje nejdelší dobu. I díky tomu už stačila jeho cena klesnout až pod hranici pěti tisíc korun. Designově velice povedený telefon, který získal i prestižní cenu Red Dot, se podobně jako oba předchozí dodává v několika barevných variantách, z nicht si snad dokáže vybrat každy.

V porovnání s konkurencí může zamrzet absence přední kamerky pro videohovory, na druhou stranu ale 8S nabízí ve světě Windows Phone málo vídanou notifikační diodu nad displejem. Pokud chcete vyčnívat z davu a nezaplatit za to moc peněz, nehledejte dále.

Recenze HTC 8S (Windows Phone 8 by HTC): Když na penězích záleží

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8S poskytuje server Heureka.cz

Windows Phone 8X by HTC

HTC 8X je v našem výběru tak trochu outsiderem. Spadá totiž do zcela jiné kategorie než zbylá zařízení a nabízí po všech stránkách lepší hardwarovou výbavu od výkoného procesoru, přes gigabajtovou operační RAM, díky které dokáže spustit i náročnější hry, až po 16GB vnitřní úložiště.

Vzhledem k delšímu pobytu na našem trhu a zřejmě i díky menšímu zájmu zákazníků ale jeho cena spadla až na neuvěřitelných 7 200 korun, takže může ostatním směle konkurovat. Pokud je pro vás tedy důležitý výkon, smíříte se s omezenou nabídkou bonusových aplikací a jste ochotni sáhnout hlouběji do kapsy, HTC 8X je jasná volba.

Recenze HTC 8X: První bojovník s Windows Phone 8

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8X poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 520

V jinak abecedně řazeném výčtu jsem telefon Nokia Lumia 520 umístil na samotný závěr zcela záměrně, a sice proto, že se u nás zatím ještě oficiálně neprodává. Na pulty obchodů by se ale měl dostat ještě v tomto čtvrtletí a bude zřejmě aspirovat na titul nejlevnějšího smartphonu s Windows Phone 8.

I přes řadu kompromisů se v rozpočtu pro jeho výrobu našlo místo pro supercitlivou dotykovou vrstvu displeje, takže jej bude možné ovládat v rukavicích nebo třeba i dlouhými nehty. Za předpokládanou cenu kolem 4 300 korun by se tak mohlo pro leckoho jednat o zajímavou vstupenku do světa chytrých zařízení.

Nokia Lumia 720 a 520: Levné smartphony s Windows Phone 8 představeny

Graf ceny produktu Nokia Lumia 520 poskytuje server Heureka.cz

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku