Domů » Bleskovky » Windows na podzim doženou macOS. Co má Microsoft za lubem?

Windows na podzim doženou macOS. Co má Microsoft za lubem?

Na konci tohoto měsíce Microsoft představí Windows nové generace. Lidé z Microsoftu včetně ředitele Satya Nadelly záměrně nepoužívají spojení Windows 10, jelikož očekávaná „podzimní“ aktualizace s největší pravděpodobností vůbec číslovku deset neponese. Spekulace o změně názvu se poprvé objevily před dvěma týdny, nyní už je přečíslování Windows bráno skoro jako hotová věc.

Pozvánka naznačuje, @evleaks potvrzuje

Šuškandu o tom, že příští Windows budou „jedenáctky“, rozvířil sám Microsoft svojí pozvánkou. Všímaví jedinci si totiž všimli, že světlo procházející oknem na obrázku dopadá na rovnou plochu poněkud nekompletní – chybí na něm horizontální příčka, tudíž dva vzniklé světelné pruhy mohou připomínat číslovku 11.

windows next

Nejedná se přitom o náhodu, ale o záměr. Šéfredaktor serveru Windows Central Daniel Rubino si všiml, že podobný obrázek použil Microsoft už při oslavách 46. výročí Windows na začátku tohoto roku, ovšem tehdy horizontální příčka nechyběla.

Podrobné zkoumání pozvánek je disciplínou spíše fanoušků Applu, kteří se snaží před každou akcí z pozvánek vyčíst, jaké produkty se firma z Cupertina chystá představit. Většina z nich jsou ale pouze absurdní vtipy.

Co ale absurdním vtipem není, je příspěvek informátora @evleaks; ten přímo potvrzuje, že příští verze operačního systému ponese označení Windows 11. Informace pravděpodobně pochází přímo ze zdrojů v Microsoftu, avšak není podložená žádným hmatatelným důkazem.

@evleaks ji má údajně z oddělení „Nepořizujte screenshoty z tohoto sestavení“, což koresponduje s nedávným zjištěním serveru Windows Central, podle nichž probíhá vývoj příští verze Windows pod přísným utajením. Takovou míru zabezpečení údajně Microsoft naposledy využil při vývoji Windows 8.

Premiéra 24. června

Windows 11 dostanou do vínku nové uživatelské rozhraní nebo inovovaný obchod s aplikacemi. K odhalení dojde na samostatné akci 24. června, tisková konference bude startovat v 17:00 a bude streamována online. Dá se předpokládat, že krátce poté Microsoft vypustí do světa v Insider programu první testovací sestavení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Zaujímavé je, že pri uvedení Windows 10 Microsoft tvrdil, že to bude posledný Windows….

  • Karel Endler

   Jenže to už je šest let. Proč by mezitím nemohli změnit názor? Ostatně to číslování stejně vůbec nic neznamená, je to marketingový „údaj“.

  • Nemali davat ziadne cislo. Mali nechat len „Windows“ a bolo by po probleme.

  • Jojo, ono totiž číslování je opravdu jediný problém Windows :DD

  • „Karel Endler 7. 6. 2021 v 7:36
   Jenže to už je šest let. Proč by mezitím nemohli změnit názor? “

   Jenze oni v MS ohledne Windows ‚meni nazor‘ snad na vsechno kazdych 3-6 mesicu :DD

  • lukas, takze si sam odpovedal :)

  • Mikrosoft toho nakecal… a ještě nakecá. Klasika – slibem nezarmoutíš dle hesla: „nikdo vám nemůže splnit tolik, co já vám mohu slíbit“.

 2. To neni spatna prace jen vymejslet nesmysly. Co, kdo a cim asi chtel rict.

 3. Som veľmi zvedavý s čím prídu, či je to haló okolo toho opodstatnené, lebo inak ho to môže prísť draho. Kiež by sa nenechal MS konečne vysmiať…

  • nerob si iluzie :D Budu to robit ti isti vyvojari co robia W10 už 6 rokov. A hlavne Made in India

 4. marastudna 50

  Pokud by se jednalo o Nové Win 11,jistě by to bylo překvapivé,ale to se ukáže až toho 24.června,kdy s tím vylezou na veřejnost.

 5. Změna rozhraní a apky obchod je fakt moc důležitá 😂. V těch posledních něco najít pomocí menu stejně tak u Office je detektivka

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).