Domů » Bleskovky » Windows a Android se skamarádí ještě víc. Kopírování a vkládání textu bude synchronizované

Windows a Android se skamarádí ještě víc. Kopírování a vkládání textu bude synchronizované

Microsoft v minulém týdnu vypustil (a následně stáhl) velkou podzimní aktualizaci Windows 10, která přináší spoustu novinek.

Vyšla podzimní aktualizace Windows 10: jaké přináší novinky? (kompletní přehled)

Jednou z nich je aplikace Váš telefon, která má zajistit úzké propojení mezi smartphony s Androidem a iOS. Zatím v ní funguje SMS editor a zobrazování posledních pořízených fotografií, v budoucnu se dočkáme i zrcadlení systému Android do počítače. Další chystanou novinkou je cloudová synchronizace funkce Timeline skrze Microsoft Launcher pro Android, a díky cloudu dorazí i synchronizované kopírování a vkládání textu.

To od podzimní aktualizace funguje napříč různými zařízeními s Windows 10, pro vkládání je zapotřebí použít novou klávesovou zkratu WIN + V. Synchronizované kopírování a vkládání bude možné používat i na zařízeních s Androidech, nástrojem pro tuto funkci bude klávesnice SwiftKey, kterou Microsoft vlastní. Důkazy jsou obsaženy v beta verzi SwiftKey, kdy bude funkce dostupná všem, je zatím neznámé.

Microsoft SwiftKey Keyboard
Microsoft SwiftKey Keyboard

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments