Domů » Bleskovky » Windows a Android se skamarádí ještě víc. Kopírování a vkládání textu bude synchronizované

Windows a Android se skamarádí ještě víc. Kopírování a vkládání textu bude synchronizované

Microsoft v minulém týdnu vypustil (a následně stáhl) velkou podzimní aktualizaci Windows 10, která přináší spoustu novinek.

Vyšla podzimní aktualizace Windows 10: jaké přináší novinky? (kompletní přehled)

Jednou z nich je aplikace Váš telefon, která má zajistit úzké propojení mezi smartphony s Androidem a iOS. Zatím v ní funguje SMS editor a zobrazování posledních pořízených fotografií, v budoucnu se dočkáme i zrcadlení systému Android do počítače. Další chystanou novinkou je cloudová synchronizace funkce Timeline skrze Microsoft Launcher pro Android, a díky cloudu dorazí i synchronizované kopírování a vkládání textu.

To od podzimní aktualizace funguje napříč různými zařízeními s Windows 10, pro vkládání je zapotřebí použít novou klávesovou zkratu WIN + V. Synchronizované kopírování a vkládání bude možné používat i na zařízeních s Androidech, nástrojem pro tuto funkci bude klávesnice SwiftKey, kterou Microsoft vlastní. Důkazy jsou obsaženy v beta verzi SwiftKey, kdy bude funkce dostupná všem, je zatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Jinými slovy, Microsoft s velkým křikem uvádí do Windows funkce, které jsou prostřednictvím free aplikací třetích stran (např. MyPhoneExplorer) už spoustu let běžně dostupné. Jako obvykle kulhá za kočárem.

  • A proč ne? Já raději používám integrované funkce systému než abych si stahoval aplikací třetí strany kde mě bude otravovat bambilion reklam.

  • Karel Endler

   Mně spíš vadí, že nás tlačí k používání svých androidích aplikací. Nestojím o Swiftkey, jsem naprosto spokojen se Smart Keyboard Pro. Pracně jsem si ji vybral a zaplatil. Díky, nechci, Microsofte.

  • Taky nechapu, na co si stezujes, tohle je bezna praktika a neni na tom nic zvlastniho.

 2. Kdyby radši Mrkvosoft vložil to úsilí do Windows Phone,, jaké teď vkládá do androidu, mohla ta jejich platforma ještě existovat..

 3. Dobrý den bude ještě používat Nokia lumia 930 čekám na odpověď. Děkuji Gunar

  • Dobrý den nebude ještě používat Nokia lumia 930 nečekejte na odpověď. Děkuji Ranug

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).