Domů » Bleskovky » Microsoft zastavil podzimní aktualizaci Windows 10. Odstraňovala uživatelům soubory

Microsoft zastavil podzimní aktualizaci Windows 10. Odstraňovala uživatelům soubory

V tomto týdnu byla vypuštěna velká podzimní aktualizace Windows 10 nazvaná October Update. Microsoft na ní pracoval déle než půl roku a s pomocí Insiderů se snažil eliminovat veškeré problémy. Nasazení do ostrého provozu však odhalilo poměrně zásadní chybu.

Aktualizace maže osobní soubory

Část uživatelů si po nainstalování updatu začala stěžovat na ztrátu souborů z vlastní uživatelské složky C:Usersjménouživatele. Někteří uživatelé prý přišli až o desítky gigabajtů dat, u některých došlo k přemístění souborů na jiné místo. Microsoft kvůli tomuto problému oficiálně distribuci podzimní aktualizace pozastavil a pracuje na nápravě chyby.

Windows 10

Update se naštěstí k drtivé většině uživatelů Windows 10 zatím nedostal, neboť jej bylo možné nainstalovat pouze manuálně. Ani zde však jeho instalace automaticky neznamenala ztrátu dat, na mém osobním Surface Pro (2017) manuální update proběhl v pořádku a žádná data nepostrádám.

Jak poznáte, že vám nějaká data chybí?

Pokud vám zůstaly soubory ve složce Dokumenty, máte štěstí; všechna Vaše data jsou na místě. Pokud jste však o tyto dokumenty přišli, máte kontaktovat podporu Microsoftu, která vám poskytne nástroje k jejich obnově.

https://twitter.com/donasarkar/status/1048612272287834112

Automatická aktualizace měla být zahájena až při příštím zaplátovacím úterku skrze službu Windows Update, je však možné, že bude odložena na později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
102 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments