Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Windows 9 na nových snímcích a videu: Nová nabídka Start půjde přepnout do současné podoby (aktualizováno)

Windows 9 na nových snímcích a videu: Nová nabídka Start půjde přepnout do současné podoby (aktualizováno)

Aktualizováno 12. Září, 9:00

Na internetu se objevilo první video systému Windows 9 Technical Preview, soustředí se zejména na novou nabídku Start, která bude rozdělena na dvě části – vlevo se nachází seznam všech aplikací, vpravo jsou umístěny známé dlaždice, které lze přidávat, přesouvat nebo měnit jejich velikost. Pozitivní (zejména pro dotyková zařízení), ze lze novou nabídku Start přepnout do současné podoby, ovšem moderní aplikace se i tak spouští v oknech. Uvidíme, zdali Microsoft zachová i volbu pro jejich spouštění v maximalizované podobě s možností práce s více aplikacemi při rozdělením obrazovky na části.

Původní článek: Windows 9 na nových snímcích: Microsoft čeká ještě spousta práce

Německý server WinFuture zveřejnil údajně uniklé snímky z chystané nové verze Windows. Ta by se měla světu ukázat už 30. září v podobě technologického „preview“ a podle dostupných informací nabídne lepší optimalizaci pro práci s klávesnicí a myší.

Větší orientace na tradiční nedotykové ovládání je ostatně ze zveřejněných snímků jasně zřetelná. Vrátí se například nabídka Start, i když v pozměněné podobě jakéhosi hybridu mezi těmi z Windows 7 a 8. V rozhraní klasické plochy se navíc objeví další prvky vzhledem připomínající Metro, a to jak běžné dotykové aplikace uvězněné v plovoucích oknech, tak třeba dříve avizované notifikační centrum.

  

Tyto obrázky je ale třeba brát s notnou rezervou, a to hned ze dvou důvodů. Za prvé, pocházejí od neznámého a dosud neověřeného zdroje. A za druhé, i kdyby se na konci měsíce potvrdily jako pravdivé, pořád se jedná pouze o testovací verzi sysému určenou pro technologické nadšence. Finální podoba Windows 9, pokud se tak bude příští verze skutečně jmenovat, se může od té současné ještě hodně změnit.

  

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments