Domů » Bleskovky » Windows 9 by se měly objevit v dubnu 2015 (spekulace)

Windows 9 by se měly objevit v dubnu 2015 (spekulace)

Na stránkách bloggera Paula Thurrotta se objevila informace o tom, co nás čeká na dubnové vývojářské konferenci Microsoftu Build. Thurrott podle svých informačních zdrojů očekává, kromě oznámení Microsoftu o končící reorganizaci společnosti, zaměření konference především na Windows Phone a Xbox. A také mají přijít první informace o nadcházející verzi stolního operačního systému Windows, který je v současné době vyvíjen pod kódovým označením „Threshold“.

 

Nová verze Windows se má stát tím, čím se Windows 8 nestaly. Thurott dokonce o poslední verzi Windows hovoří jako o debaklu. Je vysoce pravděpodobné, že se tak číslovka osm stane minulostí a nová verze systému ponese jméno Windows 9. Prostředí Modern UI, dříve označované jako Metro, má doznat velkých změn, jednou z nich má být práce s okny, známá z prostředí desktopu. Také by se měly znovu objevit funkce, jejichž odstranění ve Windows 8 rozčílilo mnohé zákazníky, například nabídka Start.

Vývojářům údajně nebude poskytnuta žádná Alpha verze systému, jelikož práce na produktu pořádně ještě nezačaly. Poskytování systému partnerům Microsoftu má v budoucnu probíhat ve třech fázích, zatím není jasné, zdali bude některá z testovacích verzi poskytnutá i veřejnosti. Datum vydání Windows 9 „Threshold“ je údajně stanoveno na duben příštího roku.

 

Obecně se neočekává žádná revoluce, Microsoft má na konferenci Build především nastínit svou vizi pro budoucnost operačního systému Windows, žádné velké ukázky nového systému se údajně nechystají. Můžeme očekávat snahu Microsoftu o vyvažování rovnováhy mezi stolními počítači a mobilními zařízeními. Jasněji bude již v dubnu, budeme zvědaví, čím nás Microsoft překvapí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments