Domů » Bleskovky » Windows 8.1 zřejmě umožní připnout Metro aplikace na hlavní panel. Windows 9 RTM v říjnu

Windows 8.1 zřejmě umožní připnout Metro aplikace na hlavní panel. Windows 9 RTM v říjnu

V poslední době se objevují různé spekulace, týkající se operačního systému Windows, ať už jeho stávající verze, tak i verze nadcházející. Není se čemu divit, Windows 8 potažmo 8.1 se staly velice kontroverzním systémem, který konzervativního uživatele šokoval zcela novým uživatelským rozhraním, nahrazujícím léta používanou nabídku „Start“. Vlažné přijetí tohoto systému má na svědomí nejen dlaždicové prostředí a klesající poptávka po stolních počítačích, ale také minimum novinek v desktopovém prostředí oproti předchozím Windows 7. Ta se mají šanci stát podobnou stálicí, jakou byly (a vlastně ještě stále jsou) Windows XP.

Kapitoly článku

  

7

Této situace si je vědoma společnost HP, která přišla na americkém kontinentě s kampaní, jejímž cílem je nabídnout uživateli operační systém, na který je zvyklý. Při koupi počítače od této společnosti si zákazník může zvolit systém, který v něm bude předinstalován, přičemž na počítač s verzí s Windows 7 dostane 150 USD (3 000 Kč) slevu. Tento marketingový krok můžeme označit za velmi promyšlený, neboť se HP zbaví se neprodaných licencí Windows 7 a ještě prodá zákazníkům produkt, na který jsou zvyklí. Spekuluje se, že k tomuto kroku přistoupí i další výrobci. Prozatím není jasné, zda se tato kampaň dostane i na evropský kontinent. 

 

8

Samozřejmě, že s touto situací nemůže být spokojen Microsoft, který se přirozeně snaží nabízet zákazníkům vždy nejnovější verzi svého produktu. Zvýšit oblibu Windows 8.1 má přinést další velká aktualizace, která bude mít na svědomí bližší propojení obou uživatelských prostředí tohoto schizofrenního systému. Podle uniklých screenshotů, které na internet vypustil ruský zdroj wzor.net například bude umožněno připínat zástupce aplikací z rozhraní Modern UI na hlavní panel desktopového prostředí. Windows 8.1 Update 1, jak je očekávaná aktualizace nazvána, se má objevit již v létě letošního roku.

    

9

Kromě aktualizace Windows 8.1 Microsoft pracuje i na zbrusu nové verzi systému, od které redmondští očekávají především návrat obliby uživatelů, jakou zaznamenaly u verze XP a 7. Hovoří se o návratu nabídky „Start“ a možnosti práce s okny v prostředí Modern UI. Dřívější spekulace předpokládaly uvedení tohoto systému na trh v dubnu roku 2015, ruský zdroj wzor.net na svém twitterovém účtu uveřejnil, že verze RTM by se měla objevit již 21. října letošního roku.

Microsoft dříve zveřejnil informaci, že nemáme očekávat vypuštění pre-aplha verze systému, budeme tedy zvědaví, zda se predikce ruského zdroje vyplní a Microsoft uvede svůj systém dříve, než bylo očekáváno. Více detailů o plánech společnosti se dozvíme po dubnové vývojářské konferenci Microsoft Build 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments