Domů » Bleskovky » Windows 8.1 zřejmě umožní připnout Metro aplikace na hlavní panel. Windows 9 RTM v říjnu

Windows 8.1 zřejmě umožní připnout Metro aplikace na hlavní panel. Windows 9 RTM v říjnu

V poslední době se objevují různé spekulace, týkající se operačního systému Windows, ať už jeho stávající verze, tak i verze nadcházející. Není se čemu divit, Windows 8 potažmo 8.1 se staly velice kontroverzním systémem, který konzervativního uživatele šokoval zcela novým uživatelským rozhraním, nahrazujícím léta používanou nabídku „Start“. Vlažné přijetí tohoto systému má na svědomí nejen dlaždicové prostředí a klesající poptávka po stolních počítačích, ale také minimum novinek v desktopovém prostředí oproti předchozím Windows 7. Ta se mají šanci stát podobnou stálicí, jakou byly (a vlastně ještě stále jsou) Windows XP.

Kapitoly článku

  

7

Této situace si je vědoma společnost HP, která přišla na americkém kontinentě s kampaní, jejímž cílem je nabídnout uživateli operační systém, na který je zvyklý. Při koupi počítače od této společnosti si zákazník může zvolit systém, který v něm bude předinstalován, přičemž na počítač s verzí s Windows 7 dostane 150 USD (3 000 Kč) slevu. Tento marketingový krok můžeme označit za velmi promyšlený, neboť se HP zbaví se neprodaných licencí Windows 7 a ještě prodá zákazníkům produkt, na který jsou zvyklí. Spekuluje se, že k tomuto kroku přistoupí i další výrobci. Prozatím není jasné, zda se tato kampaň dostane i na evropský kontinent. 

 

8

Samozřejmě, že s touto situací nemůže být spokojen Microsoft, který se přirozeně snaží nabízet zákazníkům vždy nejnovější verzi svého produktu. Zvýšit oblibu Windows 8.1 má přinést další velká aktualizace, která bude mít na svědomí bližší propojení obou uživatelských prostředí tohoto schizofrenního systému. Podle uniklých screenshotů, které na internet vypustil ruský zdroj wzor.net například bude umožněno připínat zástupce aplikací z rozhraní Modern UI na hlavní panel desktopového prostředí. Windows 8.1 Update 1, jak je očekávaná aktualizace nazvána, se má objevit již v létě letošního roku.

    

9

Kromě aktualizace Windows 8.1 Microsoft pracuje i na zbrusu nové verzi systému, od které redmondští očekávají především návrat obliby uživatelů, jakou zaznamenaly u verze XP a 7. Hovoří se o návratu nabídky „Start“ a možnosti práce s okny v prostředí Modern UI. Dřívější spekulace předpokládaly uvedení tohoto systému na trh v dubnu roku 2015, ruský zdroj wzor.net na svém twitterovém účtu uveřejnil, že verze RTM by se měla objevit již 21. října letošního roku.

Microsoft dříve zveřejnil informaci, že nemáme očekávat vypuštění pre-aplha verze systému, budeme tedy zvědaví, zda se predikce ruského zdroje vyplní a Microsoft uvede svůj systém dříve, než bylo očekáváno. Více detailů o plánech společnosti se dozvíme po dubnové vývojářské konferenci Microsoft Build 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  October je říjen, ne září ;)

 2. Nějak nepobírám první odstavec. Takže se Windows 8 kritizují jak za to, že přinesly příliš mnoho revolučních novinek, ale zároveň, že těch novinek bylo málo?

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Jo, zlaty Windows 7… Ne, ze by Windows 8 byly spatne, ale kdyz uz se po x-te omylem dostanu do (na desktopu) nepuzitelneho Metra a zase se musim vracet pryc na normalni desktop, tak uz mi to leze krkem…

  Doma mam Windows 8 (za tu zavadeci cenu se to vyplatilo, lepsi nez Visty), v praci Windows 7. A kdyz jsem nedavno dostal pridelen novy pocitac s Windows 8, tak se hned downgradovalo (clovek s novym pocitacem s Windows 8 Pro ma narok na downgrade – jen nekde musi sehnat instalacky Windows 7 a pak instalovane Windows 7 telefonicky aktivovat u Microsoftu – a prokazat narok na downgrade).

  Bohuzel Microsoft se ridi heslem, jedna verze dobra, jedna verze spatna… Takze se tesim na Windows 9 – ty by uz meli byt okay… A Windows 8 se zaradi tam kam patri – k nechvalne proslulym Windows Millenium a Windows Vista…

  • „Ne, ze by Windows 8 byly spatne, ale kdyz uz se po x-te omylem dostanu do (na desktopu) nepuzitelneho Metra a zase se musim vracet pryc na normalni desktop, tak uz mi to leze krkem…“

   Chudáčku. Docela tě lituju. To je jak, když při krájení chleba občas ujede nůž, že?

   Jestli se tam dostáváš omylem, tak bys měl zvážit, zda je používání PC pro tebe dostatečně jednoduchým úkonem.

  • Mirek (neregistrovaný)

   @MCEZA: Podnetny/nezaujaty/tolerantni prispevek… Jo uznavam, ze s giganty Vaseho typu se nemuzu merit… Blize myslim netreba komentovat…

  • MIREK: Jen ho nech vyzvracet, používá Metro na desktopu, tak to musí být pro všechny nejlepší na světě. Taky to ve Win8 odsuzuji a nějaký šulin mi je u řiťky. Rád ke všemu trollí a když mu to někdo vpálí, tak to ještě otočí :D

  • Windows 8 s Metro UI patri na dotykova zarizeni, tablety,rozhodne ne na desktop,tam je velkym prznicem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).