Domů » Bleskovky » Windows 8.1 Update 1 přijde v březnu, Windows Phone 8.1 v dubnu, tvrdí Mary Jo Foley

Windows 8.1 Update 1 přijde v březnu, Windows Phone 8.1 v dubnu, tvrdí Mary Jo Foley

Významná analytička a redaktorka serveru ZDnet.com Mary Jo Foley přišla s novými informacemi o operačních systémech Microsoftu. Její postřehy rozšiřují zprávy, které jsme přinesli v dřívějších bleskovkách a týkají se především dat vydání nové verze mobilního operačního systému Windows Phone 8.1 a prvního významnějšího updatu pro stolní Windows 8.1. Na internet také uniklo několik nových screenshotů z této chystané aktualizace.

 

Na jaké novinky se můžeme těšit?

Windows 8.1 má podle dřívějších uniklých screenshotů od Wzor.net nabídnout širší propojení desktopu s prostředím Modern UI, první změnou má být možnost připnout zástupce aplikací z Modern UI na hlavní panel v desktopu. Podle nově uniklých snímků čeká několik změn i samotné Modern UI, zejména pro jeho snadnější ovládání myší. Nyní se při pravém kliknutí myší na některou z dlaždic nezobrazí spodní řádek pro úpravy, ale kontextová nabídka, jakou známe z prostředí desktop.

Na obrazovce Start také přibudou dvě nová tlačítka vedle jména a avatara přihlášeného uživatele – tlačítko lupy a tlačítko pro vypnutí počítače. Jsou to nepochybně další kroky, jejichž cílem je zpříjemnit ovládání dlaždicového rozhraní na nedotykových přístrojích, předpokládáme však, že při ovládání prsty bude současné rozhraní zachováno.

   

Podle informací Mary Jo Foley má Update 1 pro Windows 8.1 přinést snížení požadavků systému Windows na volné místo pevného disku. To by dávalo smysl především u levných tabletů s 32GB systémovým diskem a také u stolních PC, které jako systémový disk používají SSD o malé kapacitě. Nových funkcí pro snadnější ovládání a snížení náročnosti na diskový prostor bychom se měli dočkat podle důvěrných informací již v březnovém Microsoft Patch Tuesday, který případá na úterý 11. března.

 

Windows Phone 8.1 v dubnu

Minulý týden jsme přinesli informaci o tom, že očekávaný operační systém Windows Phone 8.1 překročil třetí milník svého vývoje a vstupuje do fáze RTM (Release to manufacturing). Mary Jo Foley podle informací svých zdrojů očekává vydání RTM verze těsně před vývojářskou konferencí Microsoft BUILD 2014, která začíná 2. dubna, přičemž uživatelům by měl být tento update, nazývaný taktéž kódovým označením Blue, k dispozici koncem měsíce dubna.

K vývojářům by se měl dostat o nějakou dobu dříve. I přes poměrně blízké datum vydání aktualizací Windows a Windows Phone se neočekávají změny v API, které by měly tyto systémy více sblížit. Pokud jsou zdroje Mary Jo Foley opravdu důvěryhodné, dočkáme se aktualizací Windows a Windows Phone již za dva, respektive za tři měsíce. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments