Domů » Bleskovky » Windows 11 dostávají v Insider programu několik drobných novinek

Windows 11 dostávají v Insider programu několik drobných novinek

Systém Windows 11 by měl být „hotov“ už za pár měsíců, ovšem ještě před vydáním Microsoft doplňuje do nedávno uvolněného veřejného testovacího sestavení drobné novinky. Nejčerstvější verze ze včerejšího večera nese číselné označení 22000.71 a vylepšuje několik funkcí.

Co je nového?

Microsoft do Windows 11 přidal například nový widget, který vás bude neustále informovat o nových filmových novinkách v Microsoft Store. Přímo z widgetu se bude možné přepnout do obchodu k získání dalších informací.

 

Windows 11 1 1

V systému byly rovněž upraveny některé kontextové nabídky, aby využívaly průhledný podklad.

Windows 11 2 1

Změnil se i design náhledů otevřených oken v Hlavním panelu; nová podoba by měla zejména díky zaobleným rohům lépe reflektovat vizuální směr Windows 11.

Windows 11 3

Microsoft také opravil spoustu chyb napříč celým systémem a jeho aplikacemi, ovšem podle příspěvku na blogu je známých chyb poměrně dlouhý seznam, takže rozhodně nemůžeme doporučit nasazení betaverze Windows 11 na hlavní počítač. Naše jedenáctidenní zkušenosti s tímto systémem si můžete přečíst v tomto článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. „… některé kontextové nabídky.“
    A kolik jich tam vlastně je, prosím?

  2. Dechberoucí. Můj Macbook Air s M1 tiše závidí.
    Nikdy jsem z tohoto stroje necítil takovou radost, jako po představení Windejsi 11

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).