TOPlist

Windows 11 dostávají podporu iMessage. Microsoft zpřístupnil funkci pro všechny (oživeno)

Člověk pracující na notebooku se systémem Windows
  • Apple neplánuje zpřístupnit iMessage na konkurenčních platformách
  • Díky oklikám Microsoftu ale můžete základní funkce iMessage obsluhovat z Windows 11

Aktualizováno 16. května

Microsoft dnes na svém blogu oznámil, že podpora iMessage je od dnešního dne dostupná všem uživatelům Windows 11.

Původní článek z 26. dubna

Apple neustále drží svoji komunikační aplikaci iMessage ve svém ekosystému a nemá v plánu ji zpřístupnit na konkurenčních platformách. Jedná se o jeden z důvodů, proč majitelé jablečných zařízení odmítají přecházet na jiné systémy, neboť by přišli o svůj oblíbený komunikační kanál. Microsoft nicméně našel vlastní cestu, jak iMessage dostat do systému Windows 11, a nyní ji zpřístupňuje všem uživatelům.

Microsoft integroval iMessage do aplikace Propojení s telefonem, která slouží ke komunikaci počítačů s Windows s mobilními telefony. Skrze tento nástroj lze na obrazovce počítače spravovat mobilní notifikace, SMS konverzace, obsluhovat telefonní hovory, a u vybraných telefonů dokonce zrcadlit celou obrazovku. U iPhonů je spolupráce s Windows kvůli omezením iOS o něco slabší, přesto Microsoft dokázal touto cestou protlačit i konverzace iMessage.

Phone Link (2)
Nástroj Phone Link (Propojení s telefonem) ve Windows 11

Samozřejmě na nativní podporu jablečného komunikační aplikace musíme zapomenout, implementace byla vytvořena oklikou za pomoci dostupných API. iPhone je nutné s Windows spárovat přes Bluetooth, poté lze počítačovou aplikaci Propojení s telefonem využívat k přijímání i odesílání zpráv přes iMessage.

iMessage Windows 11
iMessage na Windows 11

Háček je ale v tom, že v aplikaci neuvidíte kompletní historii konverzací, ale pouze ty zprávy, které byly přijaty a odeslány skrze Propojení s telefonem. Omezení je ale více – z počítače nelze posílat obrázky ani videa, chybí podpora pro skupinové konverzace a veškeré zprávy se zobrazují šedě.

I přes tyto nedostatky se jedná o zajímavou iniciativu, kterou si nyní mohou vyzkoušet uživatelé z celého světa – stačí mít počítač s Windows 11 a iPhone minimálně s iOS 14 – s iPady funkce nespolupracuje.

 

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku