Domů » Bleskovky » Windows 11 a aplikace pro Android: Microsoft dovolí instalaci „bokem“

Windows 11 a aplikace pro Android: Microsoft dovolí instalaci „bokem“

Jednou z největších novinek systému Windows 11 je možnost instalace aplikací pro Android přímo z Microsoft Store. Oproti současným emulátorům, které mají různou spolehlivost a přívětivost, slibuje Microsoft nativní zážitek, který zajistí linuxový subsystém a technologie Intel Bridge. Bude se patrně jednat o podobný překladač instrukcí, jakým je Rosetta 2 na posledních jablečných počítačích s čipy Apple M1. Potěšující je, že podpora Android aplikací se bude týkat nejen procesorů Intel, ale i AMD.

Windows 11 5 1

Microsoft povolí i instalaci „bokem“

Instalaci Android aplikací bude možné provádět přímo z Microsoft Store, který bude obohacen o knihovnu od Amazonu, ovšem nebude se nutně jednat o jediný možný zdroj. Microsoft potvrdil, že pokud ve Store nenajdete požadovanou aplikaci, můžete si přinést „vlastní“.

To znamená, že pokud si seženete APK, můžete si aplikaci nainstalovat samostatně, pochopitelně pak ale nemůžete počítat s aktualizacemi skrze Store. Stejně tak nebudou podporovány všechny aplikace, které si obstaráte, takřka s jistotou lze již nyní vyloučit všechny aplikace, které se spoléhají na služby Google Play; ty ve Windows 11 jednoduše nenajdete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. dufam že bude existovat nejaka možnosť full-screenu, ako ma tablet-mode na W10. Lebo to bude pekny grc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).