Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Windows 10: záložky místo oken v jarním updatu nedorazí, příští preview však bude velké

Windows 10: záložky místo oken v jarním updatu nedorazí, příští preview však bude velké

Microsoft před nedávnem oznámil dvě novinky, které brzy dorazí do programu Insider preview systému Windows 10. Jednou z nich bude časová osa (Timeline), umožňující návrat k nedávno otevřeným aplikacím či souborům napříč všemi zařízeními (včetně smartphonů s Androidem a iOS); druhá funkce se jmenuje Sets a přidává všem univerzálním aplikacím schopnost pracovat v záložkách, jako to umí webové prohlížeče.

Zatímco Timeline měla být součástí podzimního Creators Updatu a nakonec byla odložena na jaro příštího roku, funkce Sets je úplná novinka a do velkého jarního updatu připravena nebude. Potvrdil to hlavní manažer programu Insider Jason Howard ve webcastu Windows Insider. Insideři sice dostanou možnost testovat Sets v aktuální větvi Redstone 4 a zasílat Microsoftu z používání zpětnou vazbu, do ostré verze Windows se však Sets dostanou až na podzim příštího roku s větví Redstone 5.

To však neznamená, že jarní aktualizace nebude mít co nabídnout, již zítra by mělo po delší době vyjít nové preview, které bude svým rozsahem velmi velké. Jeho popis na blogu Microsoftu bude zabírat 25 stran.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. WIN (neregistrovaný)

    A Windows 10 se prejmenuje na Tabs 1?

  2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    Na stolním počítači používám Linux Mint Cinnamon 18.3 Sylvia,Naprostá spokojenost.Win 10 mám na Notebooku,ale nemít možnost přejít zdarma,klidně se bez nich obejdu

  3. Milan (neregistrovaný)

    Další zbytečnost..Kdy už je napadne udělat Gui,který si přepnu jako tabletový režim,celoobrazový metro – Podobný XBOXU či Steam big picture,popř. jako Kodi i pro menší zařízení..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel