Domů » Bleskovky » Windows 10: všichni Insideři mohou začít testovat jarní update příštího roku

Windows 10: všichni Insideři mohou začít testovat jarní update příštího roku

Microsoft v tomto týdnu funkčně dokončil jarní aktualizaci Windows 10. Poslední sestavení s číslem 18362.30 je dostupné v kanále Release Preview, ostrá verze má vyjít počátkem příštího měsíce. S tímto krokem tak pozbylo logiku držet stejné sestavení v rychlém kruhu aktualizací, a proto se v Redmondu rozhodli posunout Fast Ring kupředu.

Windows 10

Příslušníci rychlého kruhu si nově mohou stáhnout sestavení s číslem 18875, které bylo dosud dostupné pouze v kanále Skip Ahead. Toto sestavení spadá pod větev 20H1, jedná se tak o základ velké jarní aktualizace roku 2020. Microsoft chystá pro Windows 10 velké změny pod pokličkou, a z tohoto důvodu začíná testování příští jarní aktualizace s ročním předstihem. Dle všeho bychom neměli být ochuzeni ani o podzimní update 19H2, ten ale zřejmě přinese pouze drobné změny, které budou Insideři moci testovat pouze v „pomalejších“ kanálech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Blept (neregistrovaný)

  Co znamená velké změny pod pokličkou se ví?

  • Jakub Karásek

   Nejprve se spekulovalo, že důvodem je přechod na nové, moderní jádro CoreOS a na adaptivní prostředí CShell. Není vyloučeno, že tato změna proběhne, avšak zatím se zdá, že se bude jednat pouze o srovnání vývojových cyklů Windows 10 a Azure. Každopádně se nebude jednat o něco, čeho si běžný uživatel všimne, i když nepochybuji, že na nějaké hmatatelné novinky také dojde.

 2. Q (neregistrovaný)

  Asi dojde, co vieme, tak musia zo systemu vyhodit stare hrdzave Edge a dat tam nove pochromovane. To asi na jesen este nebude. Uz len to je dost velka zmena.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *