Domů » Bleskovky » Windows 10 ve veřejné verzi povyšují na novou verzi: Brzy by se mohly dočkat i smartphony

Windows 10 ve veřejné verzi povyšují na novou verzi: Brzy by se mohly dočkat i smartphony

Aktualizační politika Windows 10 se oproti předchozím verzím zase tolik nezměnila. Microsoft sice naznačil konec zaplátovacích úterků a vydávání updatů v den, kdy budou připraveny k vypuštění, ten poslední (KB3135173) však náhodou vyšel zrovna na tradiční druhé úterý v měsíci. Veřejné sestavení desítek aktuálně povyšuje na verzi 10586.104, která přináší spoustu oprav.

windows10TIP: Přečtěte si naši velkou recenzi Windows 10

Opraveny byly problémy s ověřováním uživatele, instalací aktualizací a samotné instalaci systému. V minulém týdnu internetem proletěla kauza, že prohlížeč Microsoft Edge ukládá data i v anonymním režimu in-private. Microsoft chybu přiznal a od tohoto sestavení k ní již nemá docházet. Nově je také možné aktualizovat aplikace z Windows Store a systém skrze Windows Update v jeden okamžik. Vylepšena také byla synchronizace hudby mezi Windows 10 Mobile a Windows 10. Update také vylepšuje zabezpečení systému a internetových prohlížečů Microsoft Edge a Internet Explorer 11.

update

Microsoft s nejnovějším kumulativním updatem také spustil stránku, na které bude zveřejňovat historii aktualizací Windows 10 a novinky v jednotlivých sestaveních, najdete ji na tomto místě. Příspěvek na blogu Microsoftu zmiňuje i Windows 10 Mobile, tudíž snad můžeme v následujících dnech očekávat její povýšení na verzi 10586.104 a doufáme, že se již bude jednat o build, který bude v průběhu tohoto měsíce ke stažení na starších Lumiích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments