Domů » Bleskovky » Windows 10 se připravují na život bez dlaždic. Insideři dostávají nové barevné ikony

Windows 10 se připravují na život bez dlaždic. Insideři dostávají nové barevné ikony

Na konci loňského roku představil Microsoft nové logo systému Windows a také zbrusu nový balíček ikon aplikací a některých systémových funkcí. Tyto ikony nyní dostávají Insideři, kteří odebírají nová sestavení Windows v rychlém kanále.

Nové ikony napříč celým systémem

Nové ikony mají být dalším dílem designové obměny Windows, kterou Microsoft pojmenoval jako Fluent Design. Ikony na první pohled zaujmou větší barevností, neboť u některých aplikací střídají monochromatické ikony původně určené do živých dlaždic.

icons

Jak ovšem dokazuje systém Windows 10X pro skládací zařízení, Microsoft hodlá dlaždice postupně opouštět, a tím pádem přestanou monochromatické ikony dávat smysl. Druhým důvodem je bezesporu také fakt, že spousta aplikací pro Windows již má své protějšky na mobilních platformách Android a iOS, a Microsoft touží po tom vzhled ikon těchto aplikací sjednotit.

Kdy dojde k ostrému nasazení nové sady ikon, zatím netušíme, pravděpodobně ale nebude nutný update celého systému, ale pouze aktualizace samostatných aplikací kdykoliv v příštích měsících.

Nový kalendář

Microsoft také v rychlém kanále aktualizací také na Insiderech testuje nový vzhled kalendáře, poprvé jej bylo možné vyzkoušet v sestavení s číslem 19564 z minulého týdne.

calendar

Nový kalendář má dostat 30 nových témat, vylepšený měsíční náhled s podoknem denní agendy, zjednodušené vytváření události a také snazší navigaci mezi účty. Nové funkce je možné v Insider programu aktivovat posuvníkem.

Nastavení grafiky

V posledních dvou testovacích verzích Windows si také lze hrát s novým nastavením grafické karty, konkrétně lze vybírat, jaký grafický akcelerátor budou vybrané aplikace využívat.

setup

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Úplný zhovadilosti…Dodneška nedošlo ke sloučení nastavení a ovládacích panelů do jednoho ucelenýho funkčního celku…Pár starých komponent šlo aspoň začlenit do novýho designu,některý pamatujou windows xp…Když zkouším na dotykovým displeji klávesnici na obrazovce,sakra to nejde udělat jako na androidu – roztáhnout to do strany a zvětšit to nejde…Docela bych bral tzv. TV Mode,kdy by se os přepnul do většího alá Android tv,Steam big picture,XBOX a šlo by to ovládat ovladačem či gamepadem z gauče…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).