Domů » Bleskovky » Windows 10 dostane nové logo a moderní ikony. Podívejte se, jak budou vypadat

Windows 10 dostane nové logo a moderní ikony. Podívejte se, jak budou vypadat

V minulém týdnu Microsoft ukázal, jak bude postupně měnit vzhled svých mobilních aplikací, několik novinek s tím spojených dorazí i do desktopových Windows 10. Redmondští totiž budou napříč platformami sjednocovat ikony svých aplikací, a my se tak můžeme těšit na zbrusu novou sadu. Změna ikon také patrně částečně souvisí s postupným rušením živých dlaždic; některé současné aplikace totiž mají kvůli dlaždicím pouze černobílé ikony, což se má v budoucnu změnit.

win 10 2

Plynulé přechody mezi barvami

Microsoft se na webu medium.com pochlubil tím, jak nové ikony navrhoval. Dal dohromady tým designérů z celé společnosti, aby v nové sadě ikon vynikly individuální nápady, ale na druhou stranu vytvořily soudržný celek. Během navrhování byly ikony vyhodnocovány v různých kontextech a postupně prováděné změny vznikaly vzájemnou inspirací mezi členy týmu.

win 10 3

Microsoft rozšířil knihovnu barev, materiálů a povrchových úprav, z okolních snímků je také cítit velký důraz na plynulé přechody mezi barvami.

win 10 5

Na obrázcích je vidět i pozměněné logo Windows, které by mělo používat modrou barvu v několika odstínech.

win 10 1

Některé ikony (zejména ty pro smíšenou realitu) byla navrhovány tak, aby u nich vynikl třetí rozměr, například pomocí stínů. I tak se ale spousta ikon bude alespoň vzdáleně podobat těm současným, aby je současní uživatelé rychle identifikovali.

win 10 8

Microsoft se nepochlubil, kdy nový balík ikon do Windows 10 nasadí, pravděpodobně se tak bude jednat o postupnou změnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.