Windows 10 pro Insidery: v nastavení lze měnit obnovovací frekvenci displeje

Windows 10 Insider preview

Microsoft v uplynulém týdnu vydal nové sestavení Windows 10 s číselným označením 20236. Obsahuje několik novinek, se kterými se pravděpodobně setkáme ve velké jarní aktualizaci chystané pro první polovinu příštího roku.

Změna obnovovací frekvence v Nastavení

Nadále probíhá stěhování položek z Ovládacích panelů do moderního Nastavení, tentokráte padla volba na změnu obnovovací frekvence displeje. Tuto změnu lze použít pouze na zařízeních s podporovaným hardwarem, volba vyšší obnovovací frekvence znamená plynulejší zobrazování dynamických položek, avšak za cenu zvýšené spotřeby.

refresh rate

Vylepšená obrazovka vyhledávání

Změna se také dotkal obrazovky vyhledávání, do které se nově dostal seznam naposledy otevřených položek z předchozích vyhledávání (webová adresa, složka, položka v nastavení, program…). Z tohoto listu je možné některá vyhledávání odstraňovat, popř. lze tuto funkci v nastavení zcela zakázat.

Search

Tato novinka není navázaná pouze na Insidery, objevit by se postupně měla u všech uživatelů Windows 10 verze 1903 a novější.

Nová virtuální klávesnice a panel s emoji

Microsoft nově začal nasazovat novou verzi virtuální klávesnice a emoji panelu, které poprvé ukázal v prvním zářijovém testovacím sestavení. Dosud byly tyto novinky určené pouze vybraným Insiderům, nyní by se měly týkat všech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku