Domů » Bleskovky » Windows 10 pro Insidery povyšuje: SMS z počítače a vynechání mobilů

Windows 10 pro Insidery povyšuje: SMS z počítače a vynechání mobilů

Microsoft uvolnil novou testovací verzi systému Windows 10 s číslem 14931. Tentokráte se dostalo pouze na počítače a tablety; smartphony budou muset kvůli potížím se zadáváním PIN počkat minimálně do příštího týdne. Zatím však není důvod spěchat, větev Redstnone 2 se stále rozbíhá velmi pomalu a nové funkce nejsou nijak zásadní.

Posílání SMS a MMS z počítačového Skype

Minulý týden byla uvolněna nová verze testovací aplikace Skype pro Windows 10 Mobile, která se umí stát výchozí aplikací pro zasílání zpráv SMS a MMS. Toto byl však pouze první krok toho, čemu Microsoft říká Messsaging Everywhere, nyní přichází krok druhý – pokud máte Skype na telefonu nastavený jako výchozí aplikaci pro přijímání zasílání SMS a MMS, můžete stejné vymoženosti využít i na počítači či tabletu, stačí jen v nastavení aplikace zaškrtnout vzájemnou synchronizaci.

Untitled-2-grouped

Je velmi pravděpodobné, že se podobnou funkci brzy naučí i Skype pro Android, případně další platformy; Skype aktuálně přechází na modernější infrastrukturu a na všech podporovaných zařízeních má nabídnout stejnou uživatelskou zkušenost. Aktualizovaní klienti pro Windows 10 (Mobile) mají jít do ostrého provozu v následujících měsících.

Mapy s dopravou

Aktualizována byla i mapová aplikace, která přináší možnost zkontrolovat dopravní situaci v místě bydliště či pracoviště. Kromě toho se umí aplikace zbarvit do bílého či černého tématu v závislosti na nastavení systému.

maps-app-dark-mode

Tmavý Feedback Hub

I aplikace pro zasílání zpětné vazby se dočkala tmavého tématu, navíc došlo k dílčím vylepšením při zobrazování příspěvků.

Nativní podpora pro USB Audio 2.0

Nové sestavení také přináší ovládač pro zařízení USB Audio 2.0, zatím však funguje pouze přehrávání, nikoliv záznam zvuku, který má přijít později. K vyzkoušení nativního ovladače je zapotřebí nahradit stávající ovladač třetí strany podle tohoto návodu.

Známé chyby

Jako vždy se najdou důvody, proč nové sestavení nepoužívat jako hlavní systém. Korektně nefunguje předčítač v aplikace Hudba Groove, VM VirtualBox od Oracle v tomto sestavení padá po startu, nefungují některé volitelné funkce Windows (je možné je přeinstalovat) a v aplikací nastavení není možné pohybovat se tabulátorem na klávesnici. Některé aplikace a hry navíc mohou způsobit pád systému spojený s modrou obrazovou smrti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).