Domů » Bleskovky » Windows 10 pro Inisdery zjednodušují párování skrze Bluetooth a pořizování výstřižků

Windows 10 pro Inisdery zjednodušují párování skrze Bluetooth a pořizování výstřižků

Microsoft za poslední dva týdny vydal v rychlém kruhu aktualizací dvě nová testovací sestavení Windows 10 s číselným označením 18980 a 18985. Přinášejí další drobnosti, které se projeví ve velké jarní aktualizaci roku 2020.

Snadnější párování zařízení skrze Bluetooth

Windows 10 od verze 1803 umí u podporovaných Bluetooth zařízení zajistit zrychlený způsob párování. Microsoft tuto funkci vylepšil, nyní je možné podporované zařízení spárovat bez nutnosti navštívit Nastavení; postačí na zařízení aktivovat párovací mód a přiblížit zařízení k počítači, spárování pak lze uskutečnit přímo z notifikace. Odsud je také možné párování odmítnout. V notifikaci se také nově objevuje název zařízení, popř. kategorie do které spadá.

Funkci rychlého párování prozatím podporují následující zařízení:

  • Surface Ergonomic Keyboard
  • Surface Precision Mouse
  • Microsoft Modern Mobile Mouse
  • Surface Mobile Mouse
  • Microsoft Arc Mouse
  • Surface Arc Mouse
  • Surface Headphones

Cortana pro každého

Asistentka Cortana se na jaře dočká několika novinek, které postupně mohou Insideři testovat. Počínaje sestavením 18980 uvidí všichni Insideři novou ikonu a také nový vzhled asistentky, která nově pracuje v okně.

cortana

Cortanu bude možné aktivovat i na zařízeních mimo podporované regiony bez nutnosti přepnutí lokálního nastavení Windows – uživatel si bude moci ponechat systém lokalizovaný do češtiny a provozovat v něm Cortanu např. v angličtině nebo v jiném podporovaném jazyku.

Další vylepšení

V subsystému Windows pro Linux (WSL) byla přidána podpora WSL2 pro zařízení s 64bitovými procesory ARM.

linux

Všichni Insideři nyní dostávají vylepšenou správu dodatečně nainstalovaných volitelných součástí Windows s možností vícenásobného výběru, vyhledávání a filtrování.

funkce

Všichni Insideři také získávají nedávno inovovanou verzi nástroje Výstřižek obrazovky, který nově funguje ve výchozím stavu v jenom okně a podporuje zoomování ve screenshotech.

snip

Známé chyby

Jako obvykle, i v tomto sestavení Windows se nachází některé chyby, Microsoft ve svém blogu přiznává následující:

  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé 2D aplikace (feedback hub, Microsoft Store jsou nesprávně považovány za chráněný obsah ve smíšené realitě; během snímání videa pak tyto aplikace blokují zaznamenávání obsahu
  • Ve Windows Update se ke stažení nabízí starší ovladače, pokus o jejich snažení ale selže. Náprava bude provedena v příštím sestavení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).