Windows 10: příští velká aktualizace sebere další funkce Ovládacím panelům

windows 10

Microsoft ani v létě nezahálí a připravuje novinky do Windows 10. V posledních týdnech vyšlo v Insider programu hned několik testovacích sestavení (s označením 20180, 20185, 20190 a poslední 20197), které svým rozsahem ale přináší spíše drobné funkce, takže si je shrneme všechny najednou.

Správa disků v Nastavení

Všechny novinky se týkají přesunů funkcí ze starých Ovládacích panelů do moderního Nastavení a jejich vylepšování. Dostal se sem například nástroj Správa disků, ve kterém lze spravovat všechna úložiště, přerozdělovat na nich oddíly, přiřazovat písmena jednotek, formátovat je na jiné systémy apod.

disk

V testovací verzi systému se stále nachází i původní Správa disků v Ovládacích panelech, ovšem dá se počítat s tím, že za ní v budoucnu zavřou vody.

Další změny v Nastavení

Aktualizována byla správa grafických karet, kde si uživatel na zařízeních s více grafickými kartami může vybrat výchozí akcelerátor jak pro systém, tak pro jednotlivé aplikace. Dosud si uživatel mohl vybrat pouze mezi úspornou a výkonnou grafikou, nově má možnost vybrat si konkrétní kartu, například externí.

Další novinkou v Nastavení je detailní správa DNS s možností podrobné konfigurace včetně výběru typu šifrování.

dns

Zatím nevíme, zda Microsoft doplní tyto novinky ještě do chystaného podzimního updatu, nebo budou součástí velké jarní aktualizace v příštím roce.

Insideři se dozví, co je nového

Microsoft také připravil vylepšení pro Insidery, a to v rámci aplikace Tipy, která bude nově upozorňovat na novinky v aktuálním sestavení přímo po jeho instalaci. Tato novinka bude prozatím dostupná pouze pro anglické mutace systému.

new

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku