Domů » Bleskovky » Windows 10: příští velká aktualizace sebere další funkce Ovládacím panelům

Windows 10: příští velká aktualizace sebere další funkce Ovládacím panelům

Microsoft ani v létě nezahálí a připravuje novinky do Windows 10. V posledních týdnech vyšlo v Insider programu hned několik testovacích sestavení (s označením 20180, 20185, 20190 a poslední 20197), které svým rozsahem ale přináší spíše drobné funkce, takže si je shrneme všechny najednou.

Správa disků v Nastavení

Všechny novinky se týkají přesunů funkcí ze starých Ovládacích panelů do moderního Nastavení a jejich vylepšování. Dostal se sem například nástroj Správa disků, ve kterém lze spravovat všechna úložiště, přerozdělovat na nich oddíly, přiřazovat písmena jednotek, formátovat je na jiné systémy apod.

disk

V testovací verzi systému se stále nachází i původní Správa disků v Ovládacích panelech, ovšem dá se počítat s tím, že za ní v budoucnu zavřou vody.

Další změny v Nastavení

Aktualizována byla správa grafických karet, kde si uživatel na zařízeních s více grafickými kartami může vybrat výchozí akcelerátor jak pro systém, tak pro jednotlivé aplikace. Dosud si uživatel mohl vybrat pouze mezi úspornou a výkonnou grafikou, nově má možnost vybrat si konkrétní kartu, například externí.

Další novinkou v Nastavení je detailní správa DNS s možností podrobné konfigurace včetně výběru typu šifrování.

dns

Zatím nevíme, zda Microsoft doplní tyto novinky ještě do chystaného podzimního updatu, nebo budou součástí velké jarní aktualizace v příštím roce.

Insideři se dozví, co je nového

Microsoft také připravil vylepšení pro Insidery, a to v rámci aplikace Tipy, která bude nově upozorňovat na novinky v aktuálním sestavení přímo po jeho instalaci. Tato novinka bude prozatím dostupná pouze pro anglické mutace systému.

new

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Zapšklej Dědek

    nechávám si windows žít svým životem,nic jiného ani nezbývá.

  2. A cestou z ovládacích panelů do Nastavení zůstaly funkce zachovány nebo se polovina zas někde cestou ztratila?

  3. Uz se desim, Jake nastaveni ocesou. Misto, aby volby pribyvaly, je davaji pryc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).