Windows 10: nové preview podzimního updatu se konečně učí vyhledávat v kalendáři

Zatímco Microsoft dokončuje velkou jarní aktualizaci Windows 10 nazvanou Spring Creators Update, část týmu již pracuje na příští verzi, která vyjde letos na podzim. Interně je označována jako Redstone 5 a kromě vývojářů Microsoftu ji mohou testovat pouze ti Insideři, kteří se stihli zaregistrovat do limitovaného kruhu Skip Ahead. Právě tento okruh lidí dostává nové sestavení s číslem 17634, které přináší několik zajímavých novinek.

Vyhledávání v kalendáři

Novinkou tohoto sestavení je aktualizovaná aplikace Kalendář, která konečně dostala vyhledávací řádek s možností vyhledávání. Vyhledávat lze nejen název události, ale i text v popisu události.

Funkce je zatím použitelná pouze u „microsoftích“ účtů Outlook, Hotmail, Live a Office 365, vyhledávání v Exchange, Gmail, Yahoo nebo dalších kalendářích připojených skrze IMAP umožněno není. Doufejme, že aktualizace kalendáře s touto funkcí bude pro běžné uživatele dostupná dříve než s podzimním updatem.

Cortano, jak mám změnit pozadí plochy?

V minulém sestavení byla představena nová funkce Cortana Show Me, která se může stát průvodcem nastavení systému, a to díky zadávání příkazů typu: „jak mám aktualizovat Windows?“ Od tohoto sestavení lze funkci Show Me ovládat hlasem, bohužel zatím pouze v USA a ve Velké Británii.

Známé chyby

Jelikož se jedná o novou testovací větev, budou se v ní objevovat stále nové a nové chyby. Aktuálně Microsoft eviduje tyto tři:

 • Z nastavení není možné otvírat odkazy do Microsoft Store, například pro stahování nových fontů, motivů či jazyků
 • Při probouzení počítače z režimu spánku může na obrazovce probliknout plocha ještě před přihlašovací obrazovkou
 • Aplikace Filmy a TV pořady se může hroutit, pokud jí umožníte přistupovat ke knihovně videí

Podzimní aktualizace Windows 10 by měla být vůbec poslední, u níž bude Microsoft ve vývoji používat název Redstone. Updaty připravované na příští rok už mají nést kódová označení; Redstone 6 se má například jmenovat 19H1, což lze rozklíčovat jako první update roku 2019.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Praktická funkce,tuto možnost vyhledávání uvítám

 2. Petr2 (neregistrovaný)

  Windows se nauci vyhledavat v kalendari. Tak to je skvela zprava. Tim se windows definitivne posunuli do 21. stoleti, minimalne nekam do roku 2003 – 2004. Bravo MS

  • W10 (neregistrovaný)

   Kde je ted ten posuk co psal ze W10 je nejmodernejsi system na PC ?

   • Jirka (neregistrovaný)

    O kousek niz. Jo, presne to same me napadlo. :-)))

   • ,q (neregistrovaný)

    jako moderni je to je jasne. v mnohem. a v jinem je zase pozadu. To se neda rict tak obecne.

 3. Q (neregistrovaný)

  jaaaaj keby si ty aspon tusil k comu sa vyjadrujes….

 4. Zaklinac

  No ako dobre.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel