Windows 10: nové preview podzimního updatu se konečně učí vyhledávat v kalendáři

Windows 10 Insider preview

Zatímco Microsoft dokončuje velkou jarní aktualizaci Windows 10 nazvanou Spring Creators Update, část týmu již pracuje na příští verzi, která vyjde letos na podzim. Interně je označována jako Redstone 5 a kromě vývojářů Microsoftu ji mohou testovat pouze ti Insideři, kteří se stihli zaregistrovat do limitovaného kruhu Skip Ahead. Právě tento okruh lidí dostává nové sestavení s číslem 17634, které přináší několik zajímavých novinek.

Vyhledávání v kalendáři

Novinkou tohoto sestavení je aktualizovaná aplikace Kalendář, která konečně dostala vyhledávací řádek s možností vyhledávání. Vyhledávat lze nejen název události, ale i text v popisu události.

Funkce je zatím použitelná pouze u „microsoftích“ účtů Outlook, Hotmail, Live a Office 365, vyhledávání v Exchange, Gmail, Yahoo nebo dalších kalendářích připojených skrze IMAP umožněno není. Doufejme, že aktualizace kalendáře s touto funkcí bude pro běžné uživatele dostupná dříve než s podzimním updatem.

Cortano, jak mám změnit pozadí plochy?

V minulém sestavení byla představena nová funkce Cortana Show Me, která se může stát průvodcem nastavení systému, a to díky zadávání příkazů typu: „jak mám aktualizovat Windows?“ Od tohoto sestavení lze funkci Show Me ovládat hlasem, bohužel zatím pouze v USA a ve Velké Británii.

Známé chyby

Jelikož se jedná o novou testovací větev, budou se v ní objevovat stále nové a nové chyby. Aktuálně Microsoft eviduje tyto tři:

  • Z nastavení není možné otvírat odkazy do Microsoft Store, například pro stahování nových fontů, motivů či jazyků
  • Při probouzení počítače z režimu spánku může na obrazovce probliknout plocha ještě před přihlašovací obrazovkou
  • Aplikace Filmy a TV pořady se může hroutit, pokud jí umožníte přistupovat ke knihovně videí

Podzimní aktualizace Windows 10 by měla být vůbec poslední, u níž bude Microsoft ve vývoji používat název Redstone. Updaty připravované na příští rok už mají nést kódová označení; Redstone 6 se má například jmenovat 19H1, což lze rozklíčovat jako první update roku 2019.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku