Domů » Bleskovky » Windows 10: nové preview podzimního updatu se konečně učí vyhledávat v kalendáři

Windows 10: nové preview podzimního updatu se konečně učí vyhledávat v kalendáři

Zatímco Microsoft dokončuje velkou jarní aktualizaci Windows 10 nazvanou Spring Creators Update, část týmu již pracuje na příští verzi, která vyjde letos na podzim. Interně je označována jako Redstone 5 a kromě vývojářů Microsoftu ji mohou testovat pouze ti Insideři, kteří se stihli zaregistrovat do limitovaného kruhu Skip Ahead. Právě tento okruh lidí dostává nové sestavení s číslem 17634, které přináší několik zajímavých novinek.

Vyhledávání v kalendáři

Novinkou tohoto sestavení je aktualizovaná aplikace Kalendář, která konečně dostala vyhledávací řádek s možností vyhledávání. Vyhledávat lze nejen název události, ale i text v popisu události.

Funkce je zatím použitelná pouze u „microsoftích“ účtů Outlook, Hotmail, Live a Office 365, vyhledávání v Exchange, Gmail, Yahoo nebo dalších kalendářích připojených skrze IMAP umožněno není. Doufejme, že aktualizace kalendáře s touto funkcí bude pro běžné uživatele dostupná dříve než s podzimním updatem.

Cortano, jak mám změnit pozadí plochy?

V minulém sestavení byla představena nová funkce Cortana Show Me, která se může stát průvodcem nastavení systému, a to díky zadávání příkazů typu: „jak mám aktualizovat Windows?“ Od tohoto sestavení lze funkci Show Me ovládat hlasem, bohužel zatím pouze v USA a ve Velké Británii.

Známé chyby

Jelikož se jedná o novou testovací větev, budou se v ní objevovat stále nové a nové chyby. Aktuálně Microsoft eviduje tyto tři:

  • Z nastavení není možné otvírat odkazy do Microsoft Store, například pro stahování nových fontů, motivů či jazyků
  • Při probouzení počítače z režimu spánku může na obrazovce probliknout plocha ještě před přihlašovací obrazovkou
  • Aplikace Filmy a TV pořady se může hroutit, pokud jí umožníte přistupovat ke knihovně videí

Podzimní aktualizace Windows 10 by měla být vůbec poslední, u níž bude Microsoft ve vývoji používat název Redstone. Updaty připravované na příští rok už mají nést kódová označení; Redstone 6 se má například jmenovat 19H1, což lze rozklíčovat jako první update roku 2019.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Praktická funkce,tuto možnost vyhledávání uvítám

  2. Windows se nauci vyhledavat v kalendari. Tak to je skvela zprava. Tim se windows definitivne posunuli do 21. stoleti, minimalne nekam do roku 2003 – 2004. Bravo MS

  3. jaaaaj keby si ty aspon tusil k comu sa vyjadrujes….

  4. No ako dobre.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).