Domů » Bleskovky » Podíl Windows 10 Mobile narostl na 8,8 %, na cestě jsou nová zařízení od Microsoftu, Aceru, LG a HP

Podíl Windows 10 Mobile narostl na 8,8 %, na cestě jsou nová zařízení od Microsoftu, Aceru, LG a HP

Operační systém Windows 10 Mobile je dosud dostupný pouze na nových Lumiích 950, 950 XL a 550, na starší modely by měl být vypouštěn až počátkem příštího roku (více informací). Řada majitelů Lumií se však rozhodla nečekat a používá na svém zařízení testovací verze z programu Insider Preview. Data agentury AdDuplex odhalují, že díky Insiderům a čerstvým majitelům nových Lumií narostl podíl Windows 10 Mobile ve světě mobilních Windows na 8,8 procent.

  

Windows 10 Mobile mají prakticky stejný podíl jako Windows Phone 8, nejvíce Lumií pohání poslední stabilní verze Windows Phone 8.1. Počátkem příštího roku však můžeme očekávat postupně ubývající procenta 8.1 ve prospěch mobilních „desítek“. 

 

V datech společnosti AdDuplex uvízla i některá dosud nepředstavená zařízení s mobilními Windows. Dvě pocházejí přímo od Microsoftu, konkrétně jsou to modely s kódovými označeními RM-115x a RM-1160/1162. První bude zřejmě dříve spekulovaná Lumia 650, neboť má disponovat 5″ HD displejem, druhý model má mít 5,4″ s rozlišením 1 280 × 768 pixelů.

 

Další odhalený smartphone je Acer S58xWWxGEN1, což je patrně již představený Jade Primo s podporou režimu Continuum. Zvláštností je uvedené dvojí rozlišení 5,2″ displeje – HD a Full HD.

 

Svůj příspěvek do světa Windows 10 Mobile má přidat i HP. Smartphone Falcon již zachytil benchmark GFXBench (více informací) jako telefon s 5,8″ Quad HD displejem, podle AdDuplex však má dostat pouze 5,4″ displej s rozlišením 768 × 1 280 pixelů.

Posledním zachyceným modelem je osmipalcový tablet LG V496, který pod označením G Pad F 8.0 prodává americký T-Mobile se systémem Android. Možná se korejský výrobce rozhodl vydat jej i ve verzi s Windows 10, byť v mobilní verzi.

 

Pokud se budou parametry shodovat s původním modelem, bude jej pohánět čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,2 GHz, jemuž bude k ruce 1 GB RAM. Displej má rozlišení 800 × 1 280 pixelů, vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB. Nechybí podpora paměťových karet a datových přenusů v sítích LTE.

O datech představení či o dostupnosti výše uvedených zařízení je zatím předběžné hovořit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments