Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile na starších Lumiích bude možné vždy downgradovat na Windows Phone

Windows 10 Mobile na starších Lumiích bude možné vždy downgradovat na Windows Phone

Microsoft před třemi týdny vypustil do světa aktualizaci starších smartphonů se systémem Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile. Update je prozatím volitelný a je podmíněn stažením aplikace Upgrade Advisor, v případě nespokojenosti je navíc možné vrátit se skrze nástroj Windows Device Recovery Tool zpět na předchozí verzi systému. Microsoft nyní potvrdil, že možnost návratu hodlá zachovat.

Windows10Mobile

Při použití nástroje Windows Device Recovery Tool (například při odchodu z programu Insider Preview) byla obvykle do telefonu stažena poslední stabilní verze systému, což je v tomto případě Windows 10 Mobile ve verzi 10586.164. Starší telefony, které šly do prodeje s předchozí verzí systému, se však budou downgradovány právě do posledního stabilního sestavení Windows Phone 8.1.

Tento proces může být nicméně nevýhodný právě pro Insidery, kterým se prodlouží návrat do stabilní verze Windows 10 Mobile – nejprve budou muset downgradovat na Windows Phone 8.1, a následně povýšit na desítky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments