Domů » Bleskovky » Starší Lumie letos Windows 10 Mobile nedostanou. Insider preview povyšuje na novou verzi

Starší Lumie letos Windows 10 Mobile nedostanou. Insider preview povyšuje na novou verzi

Microsoft v rámci programu Insider preview vydal nový kumulativní update systému Windows 10 Mobile. Číslo sestavení opět zůstává 10586, číslo za desetinnou čárkou povýšilo na 36. Je evidentní, že „finální“ verze systému, která přišla na svět s novými Lumiemi 950, 950 XL a 550, stále ještě není odladěná a potřebuje spoustu práce, což ostatně dokázala i námi testovaná Lumia 950 (recenze).

  

Nové sestavení přináší pouze blíže nespecifikované opravy chyb. Dá předpokládat, že stejně jako předchozí build, i tento zanedlouho opustí program Insider a přistane na nových Lumiích. Microsoft zároveň uvádí, že se jedná o poslední sestavení v letošním roce, a další nové verze Windows 10 pro telefony i pro počítače můžeme očekávat v lednu 2016.

Pokud netrpělivě vyhlížíte Windows 10 Mobile i pro svoji starší Lumii, tak vás musíme zklamat – Microsoft oznámil, že vybrané modely s Windows 8 a 8.1 dostanou nový systém až počátkem příštího roku. Snad se do té doby podaří odstranit veškeré problémy, na které jsme během testování narazili. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments